O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining “O‘zbekiston yoshlar ittifoqi tomonidan oliy ta’lim muassasalarida to‘lov-kontrakt asosida tahsil olayotgan, O‘zbekiston yoshlar ittifoqining faol a’zosi bo‘lgan talabalarni moddiy qo‘llab-quvvatlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi buyrug‘i –  ko’rish/ko’chirsh
O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining “Oliy ta’lim muassasalarining byudjetdan tashqari mablag‘lari (to‘lov-kontrakt asosida o‘qitish uchun tushumlarning faqat to‘lov-kontrakt miqdorining oshirilgan qismi) hisobidan akademik litseylar uchun o‘quv-laboratoriya asbob-uskunalari, sarflash materiallari, kompyuter texnikasi, darsliklar va o‘quv qo‘llanmalari sotib olish hamda akademik litseylarning o‘qituvchi va o‘quvchilarini moddiy qo‘llab-quvvatlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi buyrug‘i – korish/kochirsh
O‘zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2018 yil 10 sentyabrdagi «Oliy ta‘lim muassasasi professor-o‘qituvchilar tarkibining o‘quv yuklamasi hamda o‘quv-uslubiy, ilmiy-tadqiqot va “ustoz-shogird” ishlarini belgilash qoidalarini tasdiqlash to‘g‘risida»gi 20-2018-son buyrug‘i korish/kochirsh
O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2018 yil 9 avgustdagi «Oliy ta‘lim muassasalarida talabalar bilimini nazorat qilish va baholash tizimi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi  19-2018-son buyrug‘i  – ko’rish/ko’chirsh
O‘zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta‘lim vazirining 2018 yil 27 fevraldagi  «Oliy ta‘lim muassasalarida ta‘lim sohalari bloklari va shakllari bo‘yicha bir nafar o‘qituvchi hisobiga to‘g‘ri keladigan talabalar soni nisbatining normativlariga o‘zgartirishlar kiritish haqida»gi 4-2018-son buyrug‘i  – ko’rish/ko’chirsh

The Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan “The students of the Union of Youth of Uzbekistan, who are studying on a fee-contract basis in higher educational institutions, order of the President of the Republic of Uzbekistan “About approval of the Situation on the procedure for the support” –view/download
The Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan “Excellence funds of higher educational institutions (increased amount of payments for contractual education only), academic lyceums Approval of the Regulations on Procurement of Educational Laboratory Equipment, Spending Materials, Computer Technics, Textbooks and Study Guidelines, and Material Support for Teachers and Students of Academic Lyceums About the Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan ”  –view/download
According to the order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan from September 10, 2018 “Teaching staff of the higher education institution and teaching-methodological, scientific-research and teacher- On Approval of the Rules of Determining Their Works” –view/download
Order of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan from August 9, 2018, № 19-2018 “On Approval of the Regulation on the System of Control and Evaluation of Students in Higher Education Institutions” –view/download
According to the decree of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan of February 27, 2018 “On the norms of the ratio of the number of students attending the account of one teacher by blocks and forms of education in higher educational institutions On the introduction of amendments and supplements to certain legislative acts of the Republic of Uzbekistan” –view/download