16 iyun 2022 yili Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutinida Janubiy Koreyaning xalqaro birgalikda ishlashish agentligi KOICA tashkilotining O’zbekistondagi vakilatxonasi tomonidan «Bilim almashinuv» dasturi doirasida «Qishloq xo’jaligida qiymat zanjirini o’rnatish va fermer xo’jaliklarining daromadini oshirish» va «Qishloq xo’jaligi texnikasi va aqlli-fermerlik» mavzularida seminar o’tkazildi.
Seminarni institut rektorı E. Sh. To’reniyazov kirish so’zi bilan ochdi va KOICA xalqaro tashkiloti haqida seminar ishtrokchilariga tushincha berdi.
Tadbirda O’zbekstondagi KOICA tashkilotining direktori o’rinbosari Jong Wonjune, tashkilot koordinatorları D. Ganieva, D. Dadabaev va Kang Jimyung, Global yashil o’sish instituti vakillari sifatida A. Tilewmuratov, B. Aybergenov, Nora Heinonen ham boshqa mehmonlar qatnashdi.
Tadbir davomida so’zga chiqqan ma’ruzachilar qishloq xojaligi texnikasi, fermer xo’jaligi daromadi masalalari haqida keng turda ma’lumot berdi.

On June 16, 2022, a seminar was held at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies jointly by the South Korean International Cooperation Agency KOICA in Uzbekistan as part of the Knowledge Exchange program on the topics “Creating a value chain in agriculture and increasing farm incomes” and “Agricultural machinery and smart economy”.
Rector of the Institute E.Sh. Tureniyazov opened the seminar with an introductory speech and informed the participants of the seminar about the international organization KOICA.
The event was attended by Deputy Director of KOICA in Uzbekistan Jang Wonjun, coordinators of the organization D. Ganieva, D. Dadabaev and Kang Jimyon, representatives of the Global Green Growth Institute A. Tileumuratov, B. Aibergenov, Nora Heinonen and other participants.
Speakers at the event gave a wide range of information about agricultural machinery, farm income, etc.