O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 fevraldagi PQ-61-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida «Kelajakka qadam» loyihasi doirasida bir qator amaliy tadbirlar o‘tkazildi.
Institut «Registrator ofis» rahbari I.Sulaymonov va Yoshlar ittifoqi yetakchisi M.Mambetov rahbarligida hamkor tashkilotlar bilan birgalikda «Biznes g‘oyadan tayyor loyihagacha» mavzusida seminar-treninglar, tadbirkorlar bilan master-klasslar hamda «O‘zmilliybank» AJ tomonidan ishlab chiqilgan moliyaviy xizmatlar paketi bo‘yicha taqdimotlar tashkil etildi.
Tadbirlar davomida 900 dan ortiq bitiruvchi va faol talabalar ishtirok etdi. Shuningdek, «Kelajakka qadam» dasturi doirasida «O‘zmilliybank» AJ moliyaviy xizmatlarini targ‘ib qilish o‘tkazilib, 150 nafar bitiruvchi talaba faol ishtirok etdi.
Bugungi kunga qadar 2024/2025-o‘quv yili bitiruvchilariga tadbirkorlik faoliyatini yo‘lga qo‘yish uchun «O‘zmilliybank» AJ tomonidan kreditlar ajratilishi bo‘yicha tavsiyalar berildi.

In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PP-61 dated February 14, 2025, a number of practical events were held at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies within the framework of the “Step to the Future” project.
Under the leadership of the head of the Institute’s “Registrator Office” I.Sulaymonov and the leader of the Youth Union M.Mambetov, together with partner organizations, seminars and trainings were organized on the topic “From a business idea to a finished project,” master classes with entrepreneurs, and presentations on the package of financial services developed by JSC “Uznatsbank.”
More than 900 graduates and active students took part in the events. Also, within the framework of the “Step to the Future” program, a promotion of the financial services of JSC “Uznatsbank” was held, in which 150 graduating students took an active part.
To date, recommendations have been given on the allocation of loans by JSC “Uznatsbank” to graduates of the 2024/2025 academic year for the organization of entrepreneurial activities.