2025-yil 22-aprel kuni Qoraqalpogʻiston Qishloq xoʻjaligi va agrotexnologiyalar instituti «Axborot texnologiyalari, matematika, fizika va kimyo» kafedrasi professor-oʻqituvchilari tomonidan Xojayli tumani 2-son texnikumida 8 – guruh Kompyuter grafikası va dizayın operatorı yo’nalishi 2-kurs oʻquvchilariga 2025-2026 oʻquv yilida abituriyentlarni Institutga yoʻnaltirish boʻyicha targʻibot ishlari va mahorat darslari oʻtkaziladi.
Texnikum direktorı J. Faytaqbaev chiqib, institut bilan bog’liqlik aloqalari yo’lga qo’yilganligini aytib, kegan professor o’qituvchilar bilan talabalarni tanishtird. » Axborot texnologiyaları, matematika, fizika va kimyo» kafedrası vaqtincha vazifasimi bajaruvchi assistent A.Mambetov, dotsent T. Bauatdinov va assisent G.Pirniyazova, G.Tursınbaevalarga so’z berdi. Ular 2025-2026 oʼquv yili uchun qabul qilish jarayoni boshlanganligi haqida aytib o’tdilar va talabalarni oʼqishga taklif qildilar. Institutda axborot tizimlari va texnologiyalari , veterinariya, zooinjeneriya, suv bioresurslari va akvakulturasi yoʻnalishlari boʻyicha bakalavr taʼlimi mavjudligi, kunduzgi va tashqi taʼlim olish imkoniyati mavjudligi taʼkidlandi. Shuningdek, o’quvchilarga barcha sharoitlarga mos yotoqxonalar mavjudligi haqida ma’lumot berildi.

22 апреля 2025 года в Ходжалинском районном техникуме № 2 профессорско-преподавательский состав кафедры «Информационные технологии, математика, физика и химия» Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий проведет рекламную работу и мастер-классы для студентов 2 курса 8 группы специальности «Оператор компьютерной графики и дизайна» 2025-2026 учебного года.
Директор техникума Ж. Файтакбаев вышел и познакомил студентов с приглашенными профессорами и преподавателями, заявив, что связи с институтом налажены. Кафедра «Информационные технологии, математика, физика и химия» предоставила слово и.о. ассистента А. Мамбетову, доценту Т. Бауатдинову, ассистентам Г. Пирниязовой и Г. Турсынбаевой. Они объявили о начале приема заявок на 2025-2026 учебный год и пригласили студентов подавать заявки. Было отмечено, что институт предлагает бакалавриат по направлениям «Информационные системы и технологии», «Ветеринария», «Зооинженерия», «Водные биоресурсы и аквакультура», а также очную и заочную формы обучения. Студентам также сообщили о наличии общежитий, подходящих для любых условий.