“O’zdaverloyiha” davlat ilmiy-loyihalash instituti “QRyerloyiha” Qoraqalpog’iston Respublikasi bo’limining murojaatiga asoslanib ilmiy-amaliy tavsiyanomalardi tayyorlash va qatnashish bo’yisha Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti «Suv xo’jaligi va yerdan foydalanish» kafedrasıning katta o’qıtuvchisi q.x.f.f.d.,(PhD) G.Kdirbaeva va “O’zdaverloyiha” davlat ilmiy-loyihalash instituti “QRyerloyiha” Qoraqalpog’iston Respublikasi bo’limi bosh muhandisi Z.Allashovlar tomonidan «Yaylovlarda zamonaviy sun’iy yo‘ldosh tizimlari va kuzatuv texnologiyalarini qo‘llash istiqbollari» nomli mavzuga bag’ishlangan qo’llanma nashrdan chiqib ishlab shiqarishga taqdim etilganligi munasabati bilan tadbir bo’lib o’tdi. Tadbirda “O’zdaverloyiha” davlat ilmiy-loyihalash instituti “QRyerloyiha” Qoraqalpog’iston Respublikasi bo’limi direktori, bo’lim direktorio’rinbasari,bosh muhandisi, yetakshi muhandisi,muhandis va texnik xodimlar qatnashdilar.
Tadbirda“O’zdaverloyiha” davlat ilmiy-loyihalash instituti “QRyerloyiha” Qoraqalpog’iston Respublikasi bo’limi direktori J.Yerejepov ochib berdi,bugungi kunda davlatimizda oliy talim soxasidagi professor o’qituvshilari bilan ilmiy-amaliy tavsiyalarni tayorlash bo’yisha keng xajmdagi ishlar olib borilayatganligini aytib o’tdi.
Shuningdek, Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti «Suv xo’jaligi va yerdan foydalanish» kafedrasıning katta o’qıtuvchisi q.x.f.f.d.,(PhD) G.Kdirbaeva ilmiy mehnatlari bilan ishlab chiqarishga o’zining katta qissasini qo’shib kelayatganligini aytib o’tdi.
Shundan so‘ng, tadbirda G.Kdirbaevanıng ishlab chiqarish bilan mutaxassislar bilan birga ish faoliyatining sifatli o’tganligi va bo’limning bosh muhandislari va yetakshi muhandislarga “Yaylovlarda zamonaviy suniy yoʻldosh tizimlari va kuzatuv texnologiyalarini qoʻllash istiqbollari”nomli qo’llanmasi bo’limning loyiha ishlarini bajarishida katta qissa qoshishligini aytib,bo’lim direktori minnatdarshilik bildirib va tashakkurnoma topshirildi.