Oliy o‘quv yurti talabasi bo‘lish nafaqat abituriyentlar, balki ularning ota-onalari ham farzandlarining bu baxtga erishishini xohlashi shubhasiz.
Respublikamiz bo‘ylab test sinovlari 14-iyul sanasidan boshlab davom etayotgan bo‘lsa-da, bugungi test sinovlari ko‘pchilik yoshlar uchun o‘z hayotida burilish yasashi mumkin bo‘lgan kun hisoblanadi.
Bu test sinovlarining adolatli, ochiq-oshkora va xavfsiz o‘tishini ta’minlash maqsadida Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti ma’muriyati rahbariyati boshchiligida professor-o‘qituvchilar, test jarayonlariga biriktirilgan mas’ul xodimlar, volontyorlar faol ishtirok etmoqda.
Bundan tashqari nafaqat abituriyentlarga, balki ularning ota-onalari uchun ham Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti rahbariyati va mas’ul idoralar tomonidan institutimizning katta majlislar zalida abituriyentlarning test sinovlarini muvaffaqiyatli topshirishini kuzatib borish, kutish joylari, test jarayonini onlayn kuzatish imkoniyati, shuningdek, boshqa zarur sharoitlar yaratilgan.

Undoubtedly, not only applicants but also their parents want their children to achieve this happiness.
Despite the fact that the test trials throughout the republic have been held since July 14, today’s test trials are considered a turning point in the lives of many young people.
To ensure the fair, transparent, and safe conduct of these tests, professors and teachers, responsible employees assigned to the testing process, and volunteers, led by the administration of the Karakalpakstan Institute of Agriculture and Agrotechnologies, are actively participating.
In addition, not only for applicants, but also for their parents, the leadership of the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies and responsible agencies have created the opportunity to observe the successful passing of the test examinations of applicants in the large conference hall of our institute, waiting areas, the possibility of online observation of the test process, as well as other necessary conditions.