Tushuntirish ishlarini institutning birinchi prorektori M.Davletmuratov va «Registrator ofisi» boshlig‘i I.Sulaymonov olib bordi. Ishlar PQ-61-sonli qaror talablariga muvofiq tashkil etilib, Agrotexnologiya va o‘rmonchilik, Zooinjeneriya, Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash va suv xo‘jaligi fakultetlarining 4-kurs talabalariga imtiyozli kreditlar bo‘yicha to‘liq tushuntirishlar berildi.
Tadbirda PQ-61-sonli qaror talablariga muvofiq bitiruvchi talabalarning mehnat bozoriga moslashuvi, o‘zini o‘zi band qilish imkoniyatlarini kengaytirish, startap g‘oyalarini moliyaviy qo‘llab-quvvatlash va «Kelajakka qadam» dasturi doirasida imtiyozli kreditlardan samarali foydalanish masalalari bo‘yicha batafsil ma’lumotlar taqdim etildi.

Разъяснительную работу вели первый проректор института М. Давлетмуратов и начальник «Офиса регистратора» И. Сулаймонов. Работа была организована в соответствии с требованиями постановления No ПП-61, и студентам 4-го курса факультетов Агротехнологии и лесоводства, Зооинженерии, Механизации сельского хозяйства и водного хозяйства были даны полные разъяснения по льготным кредитам.
На мероприятии была представлена подробная информация по вопросам адаптации выпускников к рынку труда в соответствии с требованиями ПП-61, расширения возможностей самозанятости, финансовой поддержки стартап-идей и эффективного использования льготных кредитов в рамках программы «Шаг в будущее.»