2026 yil 2-4 iyun kunlari oralig‘ida Samarqand shahrida Eco Expo Central Asia 2026 nomli yetakchi ekspertlar, ekologlar va innovatorlarni jamlagan yirik xalqaro ko‘rgazma bo‘lib o‘tdi.
🎗Ko‘rgazma doirasida bo‘lib o‘tgan tanlovda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Registrator ofisi menejeri Miyratdin Ajiniyazov o‘zining «Ecopots» startap loyihasi bilan ishtirok etib, faxrli ikkinchi o‘rinni egalladi va loyihasi 125 000 000 so‘m miqdorida moliyalashtirildi.
◾️Ma’lumot uchun, ko‘rgazmada dunyoning turli mamlakatlaridan 30 dan ortiq mamlakat vakillari ishtirok etdi hamda jami 37 ta startap loyihasi taqdim etildi.

С 2 по 4 июня 2026 года в Самарканде прошла крупная международная выставка Eco Expo Central Asia 2026, собравшая ведущих экспертов, экологов и инноваторов.
— В конкурсе, прошедшем в рамках выставки, менеджер офиса регистратора Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий Мийратдин Ажиниязов принял участие со своим стартап-проектом «Ecopots,» заняв почетное второе место, и его проект был профинансирован на сумму 125 000 000 сумов.
Для информации, в выставке приняли участие представители более 30 стран со всего мира, всего было представлено 37 стартап-проектов.