- 2025-yil 11-mart sanasida Oliy o‘quv yurtlari o‘rtasida sportning stol tennisi turi bo‘yicha «Talabalar Ligasi» musobaqasi bo‘lib o‘tdi. Musobaqa yakunida 1-o‘rinni Berdaq nomidagi Qoraqalpoq davlat universiteti, 2-o‘rinni Ajiniyoz nomidagi Nukus davlat pedagogika instituti hamda 3-o‘rinni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti jamoalari sovrinli o‘rinlarni egallab qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.
- 2025-yil 6-fevral Qoraqalpog‘iston Respublikasi oliy ta’lim muassasalari o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish va Yoshlar o‘rtasida giyohvandlik vositalari va psixatrop moddalar tarqalishining oldini olish maqsadida sportning «Voleybol» turi bo‘yicha musobaqa bo‘lib o‘tdi. Ushbu musobaqada Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti yoshlaridan tuzilgan jamoa 1-o‘rinni egallashga muvaffaq bo‘ldi. Sportchilarimizni qo‘lga kiritgan g‘alabalari bilan tabriklaymiz va oldinda o‘tkaziladigan musobaqalarda muvaffaqiyatlar tilaymiz. Voleybolchilarni musobaqaga murabbiylar R.Kazakov, Z.Allaniyazov, A.Xannazarov va A.Yesimbetovlar tayyorladi.

- On March 11, 2025, the “Student League” competition in table tennis was held among higher educational institutions. At the end of the competition, the teams of Karakalpak State University named after Berdakh took 1st place, the Nukus State Pedagogical Institute named after Ajiniyaz took 2nd place, and the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies took 3rd place and were awarded valuable prizes.
- On February 6, 2025, a volleyball competition was held to promote a healthy lifestyle among higher education institutions in the Republic of Karakalpakstan and prevent the spread of narcotic drugs and psychotropic substances among young people. In this competition, the team consisting of young people from the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies won first place. We congratulate our athletes on their victories and wish them success in the upcoming competitions. The volleyball players were prepared for the competition by coaches R. Kazakov, Z. Allaniyazov, A. Khannazarov, and A. Yesimbetov.