Toshkent davlat agrar universiteti Nukus filialida O’zbekiston Respublikasi davlat Mustaqilligining 30 yilligi bayramiga bag’ishlab o’tkazilgan tadbir to’g’risida
Toshkent davlat agrar universiteti Nukus filiali majlislar zalida joriy yilning 6-sentyabr kuni O’zbekiston Respublikasi davlat Mustaqilligining 30 yilligi bayrami munosabati bilan filial professor o’qituvchilari va talaba-yoshlar bilan uchrashuv bo’lib o’tdi. Uchrashuvda filial direktori E.Toreniyazov so’zga chiqib, yig’ilganlarni O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yilligi bayrami bilan yig’ilganlarni tabrikladi va fildialimizga shu yil o’qishga qabul qilingan talabalarni talabalik oltin davri bilan chin qalbdan tabriklab o’tdi. O’z so’zida filial direktori Mustaqilligining 30 yilligi bayramiga “Yangi O’zbekistonda erkin va farovon yashaylik!” g’oyasini o’zida mujassam etgan tashkiliy-amaliy, ma`naviy-ma`rifiy hamda targ’ibot-tashviqot tadbirlari dasturini ishlab chiqilganligi to’g’risida ma`lumotlar berib o’tildi. Barcha yig’ilgan talaba-yoshlarga va ularning ota-onalarina filialimizdagi barcha ichki tartib qoidalarni tushintirib o’tdi va talabalarga o’qishlarda omad tiladi. Bundan so’ng, O’quv va tarviyabiy ishlar bo’yicha direktor o’rinbosari N.Absattarov so’zga chiqib barcha talaba-yoshlarni Mustaqilligining 30 yilligi munosabati bilan tabriklab o’tdi va shu yil talabalikga olingan yoshlarni tabrikladi. Yanada nuroniy ustozlarimizga filialimiz tomonidan ularning mehnatlarini baholash, ishlarini yanada yuqori pog’onalarga yuksaltirish maqsadida har doim yurtimiz va filialimiz rahbariyati tomonidan ma`naviy va moddiy e`tibor ko’rsatilib kelinmoqda. Jumladan, har yili mustaqilligimiz va boshqa bayram tadbirlarida nafaqat nuroniy ustozlarimiz, balki barcha o’qituvchilarimiz mehnati yuqori baholanib kelinmoqda. Filial direktori tabrigidan so’ng O’zbekiston Respublikasi hamda Qoraqalpog’iston Respublikasi davlat gimnlari yangradi. Bundan so’ng, filialda uzoq yillar davomida talaba-yoshlarga o’z bilimlarini ayamay berib kelayotgan bir qator ustoz professor-o’qituvchilar O.Abdullaev, U.İsmailov, O.Awezovlar o’z tabriklarini bildirdi. Shuningdek, «Yoshlar bilan ishlash, ma`naviyat va ma`rifat» bo’limi boshlig’i M.Tlegenov va Yoshlar İttifoqi boshlang’ich tashkilot etakchilari chiqib, yig’ilganlarni mustaqilligimizning 30 yillik bayrami bilan tabrikladi va yangi o’quv yilida filial talaba-yoshlarining vatanparvar, Ona Vatanga sadoqat ruhida kamol topishlari, ularga bilim berayotgan ustozlarimizga kuch g’ayrat, shijoat va ishlarida zafarlar tiladi.

About the event in honor of the 30th anniversary of Independence of the Republic of Uzbekistan held in the Nukus branch of the Tashkent State Agrarian University
On September 6 this year, on the occasion of the 30th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan, a meeting with professors, teachers and students of the branch was held in the conference hall of the Nukus branch of the Tashkent State Agrarian University. At the meeting, the director of the branch E. Toreniyazov congratulated those present on the 30th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan and sincerely congratulated the students who entered our branch this year on the golden age of student life. In his speech, the director of the branch congratulated on the 30th anniversary of Independence: “Let’s live freely and happily in the new Uzbekistan!” and information was provided on the development of a program of organizational, practical, spiritual, educational and promotional activities. He explained to all the assembled students and their parents all the internal rules of our branch and wished them success in their studies. After that, Deputy Director for Academic Affairs N.Absattarov congratulated all students on the 30th anniversary of Independence and congratulated the students admitted this year. Our branch and the management of our branch always give spiritual and material attention to our enlightened teachers in order to evaluate their work and raise them to a higher level. In particular, every year, at the celebration of our independence and other celebrations, the work of not only our enlightened mentors, but also all our teachers is highly valued. After congratulating the director of the branch, the national anthems of the Republic of Uzbekistan and the Republic of Karakalpakstan were sounded. After that, a number of teachers and professors O. Abdullaev, U. Ismailov, O. Auezov expressed their congratulations, who for many years have been transferring their knowledge to students in the branch. Also, the head of the department “Youth, spirituality and enlightenment” M. Tlegenov and the heads of the primary organization of the Youth Union congratulated the audience on the 30th anniversary of independence and wished them success in the new academic year.