2021 yilning 17 noyabr kuni Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutida Germaniya Xalqaro hamkorlik tashkiloti (GIZ) vakillari Dr. Peter Sheinert va Baliqchilik ilmiy-tadqiqot instituti direktori Abdulla Qurbonov tomonidan baliqchilik sohasi bo’yicha seminar tashkillashtirildi. Seminarda baliqchilik kafedrasining professor-o’qituvchilari, talaba-yoshlar va sohaga qiziquvchi ilmiy xodimlar ishtirok etdi.
Seminarda Dr. Peter Sheinart tomonidan baliqlarda uchrashadigan kasalliklar bo’yicha nazariy va amaliy darslar olib borildi. Jumladan baliqlarning virusli, bakterial, zamburig’ kassaliklari va klinik ko’rinishlari haqida batafsil ma’lumot berdi.

On November 17, 2021, representatives of the German Organization for International Cooperation (GIZ) Dr. Peter Scheinert and Abdulla Kurbanov, Director of the Fisheries Research Institute, organized a seminar on theme of fish diseases. The seminar was attended by professors and teachers of the Department of Fishing, students and researchers interested in this area.
At the seminar, theoretical and practical lessons on fish diseases were conducted by Dr. Peter Scheinart. In particular, he provided detailed information on viral, bacterial, fungal diseases and clinical manifestations of fish.