«Axborot texnologiyalari, matematika, fizika va kimyo»kafedrasi tarixi
«Matematika, fizika, kimyo va axborot  texnologiyalari» kafedrasi O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Maxkamasining 2015 yil 3 noyabrdagi «Qishloq va suv xo’jaligi tarmoqlarini oliy ma`lumotli yuksak bilimga ega kadrlar bilan ta`minlashni yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to’g’risida»gi 311-sonli qarori va Qishloq va suv xo’jaligi vazirligining 05.11.2015 yildagi 238-sonli buyrug’iga asoslanib filial tizim tuzilishini takomillashtirish maqsadida Toshkent Davlat agrar universiteti Nukus filialining «Oliy matematika, fizika, kimyo va axborot texnologiyalari» kafedrasi nomi bilan 2016 yil 2-yanvardan boshlab o’z faoliyatini boshladi. Kafedra mudiri lavozimida texnika fanlari PhD, Beglerbekov Rasul Jubatxanovich ishlab kelmoqda.
Kafedrada O’zbekiston Milliy Universiteti,  Qoraqolpog’iston gidrometeorologiya boshqarmasi, Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti qoshidagi Chimboy akademik litseyi bilan hamkorlik ishlari yo’lga qo’yilgan.

Information Technologies, Mathematics, Physics and Chemistry
Chair of Mathematics, Physics, Chemistry and Information and  Communication Technologies oıf the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated November 3, 2015 №311 “On measures to further improve the supply of rural and water management networks with highly educated cadres” and from January 20, 2016, in accordance with the order of the Ministry of Agriculture and Water Resources of the Republic of Uzbekistan №238 dated 05.11.2015 in order to improve the structure of the branch, Nukus branch of Tashkent State Agrarian University named after “Higher Mathematics, Physics, Chemistry and Information Technology” started its operation. PhD of Technique Beglerbekov Rasul Jubatxanovich has been working as the head of the chair.
The Cooperation with the National University of Uzbekistan, the Karakalpak Hydrometeorological Department, the Shymbay academic lyceum at the Karakalpakstan agriculture and agrotechnologies institute was placed.