Tájriyba almashish master klass bo’lib o’tdi.
Joriy yilning 23-24-noyabr kunlari oralig’ida Toshkent davlat agrar universiteti professor o’qituvchilaridan qishloq xo’jaligi ilm fanlari doktori, professor Aberqulov Mardon Nurbaevich va qishloq xo’jaligi ilm fanlar doktorı, docent Ishvaarov Xudayberdi Quydimuratovlar Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutiga kelib, o’zlarining chop etilgan yangi adabiyotlarini, o’qish -qòllanma va darsliklaridan 30 dan oshiq kitoblarini topshirib, institutimiz kutubxonasin adabiyotlar bilan boyitishga o’z ulushlarini qóshishdi. Kelgan mehmon professor o’qituvchilarimiz, o’zlarining bilim va ko’nikmalarini, yangidan chiqargan kitoblari bilan bakalavr, magistratura ta’lim yo’nalishi va professor o’qituvchilarga master klass o’tish orqalı o’z xizmatlarini ko’rsatdilar.
Shu jumladan institutimiz rektorı B. Yo’llibekov va bársha professor o’qituvchilar nomidan, kelgan mehmon professor óqituvchilarimizga, o’zlarining bilim va tájriybalarini bizlar bilan baham kòrganliklari uchun MINNATDORSHÍLÍK bildirdilar. Bunda institutimiz professor oqituvchilari birgalikda respublika va xalqaro ilmiy rejalar bilan birgalikda ishlashishga kelishildi.

Проведен мастер-класс по обмену опытом
23-24 ноября текущего года Каракалпакский институт сельского хозяйства и агротехнологий посетили профессор Аберкулов Мардон Нурбаевич, доктор сельскохозяйственных наук, и доцент Назаров Худойберди Куйдимуратов, доктор сельскохозяйственных наук, Ташкентского государственного аграрного университета. и способствовали обогащению нашей литературы, подарив в библиотеку нашего института более тридцати книг своей вновь изданной литературы, учебных пособий и учебников.
Гости продемонстрировали свои знания и умения, недавно изданные книги, проведя мастер-класс для преподавателей бакалавриата, магистратуры, профессоров.
От имени ректора нашего института Б. :оллsбекова и всех профессоров и преподавателей приглашенным профессорам и преподавателям была вручена награда БЛАГОДАРНОСТЬ за то, что они поделились с нами своим опытом знаний. В связи с этим профессора и преподаватели нашего института согласились работать вместе с республиканскими и международными научными проектами.