Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutiga 2025-2026-o‘quv yili uchun texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha suhbat o‘tkazish jadvali, baholash mezoni va savollar ro‘yxati tasdiqlandi.
Eslatma: Abituriyent suhbatga o‘zi bilan birga fuqarolik pasporti (ID-karta), texnikumni tugatganligi haqidagi hujjat va uning ilovasini olib kelishi shart. Belgilangan vaqtdan kechikkan abituriyentlar uchun qayta suhbat o‘tkazilmaydi.
Suhbat O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 11-yanvardagi «Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni oliy o‘quv yurtlarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi 17-sonli qarori asosida o‘tkaziladi.

The schedule and evaluation criteria for the admission of graduates of technical schools to bachelor’s degree programs at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies for the 2025-2026 academic year have been approved.
Note: The applicant is obliged to bring their civil passport (ID-card), a document on graduation from the technical school, and an appendix thereto. Repeated interviews will not be held for applicants who are late.
The interview is conducted in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 11, 2022 No. 17 “On Approving the Regulation on the Procedure for Admission of Graduates of Technical Schools to Bachelor’s Degree Programs of Higher Educational Institutions on the Basis of an Interview.”