Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutiga 2025-2026-o‘quv yili uchun texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha suhbat o‘tkazish jadvali, baholash mezoni va savollar ro‘yxati tasdiqlandi.
Eslatma: Abituriyent suhbatga o‘zi bilan birga fuqarolik pasporti (ID-karta), texnikumni tugatganligi haqidagi hujjat va uning ilovasini olib kelishi shart. Belgilangan vaqtdan kechikkan abituriyentlar uchun qayta suhbat o‘tkazilmaydi.
Suhbat O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 11-yanvardagi «Texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni oliy o‘quv yurtlarining bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga suhbat asosida o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida»gi 17-sonli qarori asosida o‘tkaziladi.

В Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий утвержден график проведения собеседования и критерии оценки по приему на обучение по направлениям образования бакалавриата выпускников техникумов, успешно окончивших техникумы на 2025-2026 учебный год.
Примечание: Абитуриент обязан принести с собой на собеседование паспорт гражданина (ID-карту), документ об окончании техникума и его приложение. Для абитуриентов, опоздавших в назначенное время, повторное собеседование не проводится.
Собеседование проводится на основании постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 11 января 2022 года No 17 «Об утверждении Положения о порядке приема на обучение по направлениям образования бакалавриата высших учебных заведений на основе собеседования выпускников, успешно окончивших техникумы.»