2025-yil 3-sentyabr kuni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida yangi o‘quv yilining ilk dars jarayonlari boshlandi.
Institutimizda talaba bo‘lish baxtiga muyassar bo‘lgan yoshlar bilan o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor N. Absattarov har bir fakultetga tashrif buyurib, uchrashuvlar o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida prorektor, avvalo, barcha talaba-yoshlarni O‘zbekiston Respublikasi davlat Mustaqilligining 34 yilligi bilan samimiy muborakbod etdi. Mustaqillik yillarida mamlakatimizda erishilgan yutuqlar har bir yosh hayotida alohida ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.
Shuningdek, institutning o‘quv jarayonlari, mavjud imkoniyatlari va yaratilgan sharoitlari haqida ma’lumot berildi. Prorektor talabalarga yangi o‘quv yilida ulkan muvaffaqiyatlar, bilim va ijodiy yutuqlar tiladi.

On September 3, 2025, the first lessons of the new academic year began at the Karakalpakstan Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
Vice-Rector for Academic Affairs N. Absattarov visited each faculty and held meetings with young people who were fortunate enough to become students at our institute.
During the meeting, the Vice-Rector first of all sincerely congratulated all students on the 34th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan. He noted that the successes achieved in our country during the years of independence are of particular importance in the life of every young person.
Information was also presented on the educational process, existing opportunities, and conditions created at the institute. The Vice-Rector wished the students great success, knowledge, and creative achievements in the new academic year.