2025-yil 3-sentyabr kuni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida yangi o‘quv yilining ilk dars jarayonlari boshlandi.
Institutimizda talaba bo‘lish baxtiga muyassar bo‘lgan yoshlar bilan o‘quv ishlari bo‘yicha prorektor N. Absattarov har bir fakultetga tashrif buyurib, uchrashuvlar o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida prorektor, avvalo, barcha talaba-yoshlarni O‘zbekiston Respublikasi davlat Mustaqilligining 34 yilligi bilan samimiy muborakbod etdi. Mustaqillik yillarida mamlakatimizda erishilgan yutuqlar har bir yosh hayotida alohida ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.
Shuningdek, institutning o‘quv jarayonlari, mavjud imkoniyatlari va yaratilgan sharoitlari haqida ma’lumot berildi. Prorektor talabalarga yangi o‘quv yilida ulkan muvaffaqiyatlar, bilim va ijodiy yutuqlar tiladi.

3 сентября 2025 года в Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий начался первый учебный процесс нового учебного года.
Проректор по учебной работе Н. Абсаттаров посетил каждый факультет и провел встречи с молодыми людьми, которым посчастливилось стать студентами нашего института.
В ходе встречи проректор, прежде всего, искренне поздравил всех студентов с 34-й годовщиной государственной независимости Республики Узбекистан. Он подчеркнул, что достижения, достигнутые в нашей стране за годы независимости, имеют особое значение в жизни каждого молодого человека.
Также была представлена информация об учебном процессе института, имеющихся возможностях и созданных условиях. Проректор пожелал студентам больших успехов, знаний и творческих достижений в новом учебном году.