Yaponiyaning “Green Leaf” kompaniyasi prezidenti Sawaura Shoji, kompaniya xodimi Sawaura Yukiko hamda JICA GROW loyihasi eksperti Yoshikawa Takumalar xizmat safari doirasida Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida mehmonlar institutning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori M. Dauletmuratov hamrohligida o‘quv va laboratoriya xonalari bilan tanishdilar. Ularga bu yerda olib borilayotgan ilmiy tadqiqotlar va erishilayotgan natijalar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shundan so‘ng, Sawaura Shoji institutda tashkil etilgan yapon tili kurslarida tahsil olayotgan talabalar bilan uchrashdi. U talabalar bilan samimiy suhbatlashib, “Green Leaf” kompaniyasi tomonidan ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar haqida ma’lumot berdi hamda kelajakda o‘zaro hamkorlikni yanada rivojlantirish taklifini bildirdi.

President of the Japanese company “Green Leaf” Sawaura Shoji, company employee Sawaura Yukiko, and JICA GROW project expert Yoshikawa Takuma visited the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies as part of a working trip.
During the visit, the guests, accompanied by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work, M. Dauletmuratov, familiarized themselves with the study and laboratory rooms. They were given detailed information about the scientific research being conducted here and the results being achieved.
After that, Sawaura Shoji met with students studying in Japanese language courses organized at the institute. He had a sincere conversation with the students, gave information about the products produced by the company “Green Leaf,” and proposed to further develop cooperation in the future.