O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 22-maydagi 304-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Oliy ta’limdan keyingi ta’lim to‘g‘risida”gi nizomiga asosan 2026-yil 1-bosqichga 2-chorak uchun mustaqil izlanuvchilikka (DSc va PhD) hujjat topshirgan talabgorlarni suhbatdan o‘tkazish jarayonlari bo‘lib o‘tishi e’lon qilinadi.
Ular 2026-yil 24-fevral kuni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Bosh binosi 1-qavatda joylashgan ARM o‘quv zalida quyidagi tartibda bo‘lib o‘tadi:

Согласно Положению «О послевузовском образовании», утверждённому Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 304 от 22 мая 2017 года, объявляется о проведении собеседования с кандидатами, подавшими документы на соискательство (DSc и PhD) на 1-й курс во 2-м квартале 2026 года.
Собеседования состоятся 24 февраля 2026 года в учебном зале ARM, расположенном на 1-м этаже главного здания Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий:
• 01.07 — Плодоводство и виноградарство (DSc, 1 соискатель) — в 9:00;
• 02.03 — Частная зоотехния. Технология производства продуктов животноводства (PhD, 1 соискатель) — в 10:00;