Davlat OTMda o‘qishni ko‘chirish va qayta tiklash bo‘yicha ariza topshirish yo’riqnomasi
Vazirlar Mahkamasining 578-son qarori bilan tasdiqlangan nizomga muvofiq, bahorgi semestr uchun oliy ta’lim tashkilotlari talabalari o‘qishini ko‘chirish (qayta tiklash) bo‘yicha arizalarni qabul qilish 10-yanvardan 20-yanvargacha (20-yanvar kuni ham) davom etadi.
2 ta uzrli sababgako‘ra respublikaning bir oliy ta’lim tashkilotidan ikkinchisiga o’qishni ko’chirish yoki o’qishni tiklash bo‘yicha arizalar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining transfer.edu.uz yoki Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali — my.gov.uz (https://my.gov.uz/uz/service/843) orqali onlayn qabul qilinadi.

Instructions for submitting applications for the transfer and reinstatement of studies at state universities
In accordance with the regulation approved by Cabinet of Ministers Resolution No. 578, the acceptance of applications for the transfer (restoration) of higher education students for the spring semester will continue from January 10 to January 20 (including January 20).
Applications for transferring or resuming studies from one higher education institution to another in the republic for 2 valid reasons are accepted online through the Ministry of Higher Education, Science and Innovation’s transfer.edu.uz or the Single Portal of Interactive Public Services – my.gov.uz (https://my.gov.uz/uz/service/843).