Davlat OTMda o‘qishni ko‘chirish va qayta tiklash bo‘yicha ariza topshirish yo’riqnomasi
Vazirlar Mahkamasining 578-son qarori bilan tasdiqlangan nizomga muvofiq, bahorgi semestr uchun oliy ta’lim tashkilotlari talabalari o‘qishini ko‘chirish (qayta tiklash) bo‘yicha arizalarni qabul qilish 10-yanvardan 20-yanvargacha (20-yanvar kuni ham) davom etadi.
2 ta uzrli sababgako‘ra respublikaning bir oliy ta’lim tashkilotidan ikkinchisiga o’qishni ko’chirish yoki o’qishni tiklash bo‘yicha arizalar Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining transfer.edu.uz yoki Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali — my.gov.uz (https://my.gov.uz/uz/service/843) orqali onlayn qabul qilinadi.

Инструкция по подаче заявления на перевод и восстановление обучения в государственном вузе
Согласно Положению, утвержденному постановлением Кабинета Министров No 578, прием заявок на перевод (восстановление) студентов высших учебных заведений на весенний семестр продлится с 10 по 20 января (включительно).
Заявления о переводе или возобновлении обучения из одной высшей образовательной организации республики в другую по двум уважительным причинам принимаются онлайн через сайт Министерства высшего образования, науки и инноваций — transfer.edu.uz или Единый портал интерактивных государственных услуг — my.gov.uz (https://my.gov.uz/uz/service/843).