6-9 август кунлари Тошкент давлат аграр университети Нукус филиалининг бир қатор битирувчилари хорижий давлатларда таълим олиш мақсадида Россиянинг бер нечта ОТМларининг магистратурасига имтихон топширган эди.
Онлайн шаклда олиб борилган имтихонларни россиялик профессор-ўқитувчилари томонидан мониторинг қилиб борилди.
Битирувчилари ўртасида филиалимизнинг Агроинженерия ва инвестицион фаолият факультетининг Ер кадастри ва ердан фойдаланиш мутаҳассислиги битирувчиси Есен Абдуллаев Жанубий-Урал давлат аграр университети магистратура таълим босқичининг Агрономия мутаҳассислигига грант асосида ва Агробиология факультетининг Ўрмончилик ва мелиорация мутаҳасисслари битирувчилари Икрамжан Сулайманов ва Темур Эримбетов Поволже давлат технологик университети магистратура босқичининг Ўрмон хўжалиги ёналишига грант асосида ўқишга қабул қилинди.

6-9 августа ряд выпускников Нукусского филиала Ташкентского государственного аграрного университета сдали экзамены на степень магистра в нескольких российских вузах с целью обучения за рубежом.
За онлайн-экзаменами следили российские профессора.
Есен Абдуллаев, выпускник факультета Агроинженерии и инвестиционной деятельности нашего филиала по специальности «Земельный кадастр и землеустройство», поступил в магитратуру в Южно-Уральский государственный аграрный университет на грантовой основе по направлению Агрономия, а также выпускники факультета Агробиология по направлению Лесное хозяйство и мелиорация Икрамжан Сулайманов и Темур Эримбетов поступили на грантовой основе в магистратуру в Поволжский государственный технологический университет по напрвлению Лесное дело.