2021-yilning 27-dekabr kuni institutimiz va O‘zbekiston Respublikasi Qizilmiya va boshqa dorivor o‘simliklarni etishtirish va qayta ishlash tashkilotlari uyushmasi o‘rtasida shartnoma imzolandi.  Shartnomadan asosiy maqsad institutimizning professor-o‘qituvchilari, doktorantlar va talabalarining ishlab chiqarishdagi qizilmiya va boshqa dorivor o‘simliklarni etishtirish va qayta ishlashning yangi texnologiyalari bilan tanishish va ilmiy ishlar natiyjalarin ishlab chiqarishga tavsiya etish bolib hisoblanadi. Shartnoma muddati 5 yildan iborat bolib, uning asosiy bandlari quidagilardan iborat:
1. Birgalikda seminar-treninglar tashkillashtirish.
2. Talabalarning uyushma va dorivor o‘simliklar plantatsiyalarida amaliyot otishini tashkillashtirish.

Agreement signed with the Association of Organisations for the Production and Processing of Licorice and Other Medicinal Plants of the Republic of Uzbekistan
On 27th of December 2021 an agreement was signed between our institute and Association of Organizations for Production and Processing of Licorice and Other Medicinal Plants of the Republic of Uzbekistan. The main purpose of the agreement is to familiarize professors, doctoral students and bachelor students of our institute with advanced technologies of cultivation and processing of licorice and other medicinal plants in production and recommend the results of research work into production. The contract is concluded for 5 years, the main provisions of which are: