O‘zbekiston Respublikasi Qizilmiya va boshqa dorivor o‘simliklarni etishtirish va qayta ishlash tashkilotlari uyushmasi bilan shartnoma imzolandi
2021-yilning 27-dekabr kuni institutimiz va O‘zbekiston Respublikasi Qizilmiya va boshqa dorivor o‘simliklarni etishtirish va qayta ishlash tashkilotlari uyushmasi o‘rtasida shartnoma imzolandi. Shartnomadan asosiy maqsad institutimizning professor-o‘qituvchilari, doktorantlar va talabalarining ishlab chiqarishdagi qizilmiya va boshqa dorivor o‘simliklarni etishtirish va qayta ishlashning yangi texnologiyalari bilan tanishish va ilmiy ishlar natiyjalarin ishlab chiqarishga tavsiya etish bolib hisoblanadi. Shartnoma muddati 5 yildan iborat bolib, uning asosiy bandlari quidagilardan iborat:
- Birgalikda seminar-treninglar tashkillashtirish.
- Talabalarning uyushma va dorivor o‘simliklar plantatsiyalarida amaliyot otishini tashkillashtirish.

Подписано соглашение с Ассоциацией организаций по производству и переработке солодки и других лекарственных растений Республики Узбекистан
27 декабря 2021 года было подписано соглашение между нашим институтом и Ассоциацией организаций по производству и переработке солодки и других лекарственных растений Республики Узбекистан. Основная цель соглашения — ознакомить профессоров, докторантов и студентов нашего института с передовыми технологиями выращивания и переработки солодки и других лекарственных растений в производстве и рекомендовать результаты научно-исследовательских работ в производство. Договор составлен на 5 лет, основными положениями которого являются: