“Yashil makon” -bu butun mamlakat bo’ylab obodonlashtirish ishlari olib boriladigan milliy loyihadir.
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida hududlarda ko‘chat ekish, ko‘kalamzorlashtirish va obodonlashtirishga doir tadbirlarda faol ishtirok etish nazarda tutilgan. Shu tadbir doirasida institutimizga O’zbekiston Ekologik partiyasi Qoraqalpog’iston Respublikasi partiya tashkiloti raisi А.Begimova tashhrif buyurishdi va talaba-yoshlar bilan uchrashib loyiha borasida tushintirish berib o’tdi.
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ekiladigan daraxtlar zaminimizni yashillikka burkashi, chiroyiga chiroy qo’shishi bilan birga minglab kishilarning sog’lig’ini himoya qilishiga qaratilgan.
?“YASHIL MAKON” umummilliy loyihasi?
?O’lkamizda 20 -oktabr sanasidan 1-dekabr sanasi oraligida “Dolzarb 40 kunlik” avjida , ushbu loyiha asosida bugun 29-oktabr kuni Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiya instituti jamoasi, fidoyi talaba -yoshlari tomonidan poytaxtimizning hududi bo’ylab va institutimizning atroflarida “Yashil makon” umummilliy loyihasi amalga oshirilmoqda.
?Bu loyiha doirasida fidoyi talaba -yoshlar tomonidan obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borilmoqda va unga asosan 4000 nihol ekilishi nazarda tutilgan. “Yashil makon” umummilliy loyihasi bizning va sizning xayotingiz uchun juda ham katta ahamiyatga ega bo’lib, atrof muhitimizning tozaligi, salomatligimizning mustahkam bo’lishiga zamin yaratib beradi. Jonajon Vatanimizni yashil makonga aylantirishga barchamiz o’z hissamizni qo’shaylik va Vatanimizni obodonlashtirish ishlariga faol ishtirok etaylik!

В нашем институте стартовал общенациональный проект “ YASHIL MAKON «.
» Yashil makon » — это национальный проект по ландшафтному дизайну, который проводится по всей стране.
В рамках общенационального проекта” Yashil makon » предусмотрено активное участие в мероприятиях по посадке саженцев, озеленению и благоустройству территорий. В рамках данного мероприятия в наш институт прибыл руководитель Исполнительного совета Каракалпакской республиканской партийной организации экологической партии Узбекистана А. Бегимова и встретилась со студентами и дала разъяснения по проекту.
Деревья, которые будут посажены в рамках общенационального проекта” зеленое пространство», призваны украсить нашу землю зеленью, добавить красоты и защитить здоровье тысяч людей.
Общенациональный проект” YASHIL MAKON » ?
? В нашей стране в период с 20 октября по 1 декабря в рамках акции «Актуальные 40 дней» коллективом Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, а также активными студентами по всей столице и в окрестностях института реализуется общенациональный проект “ Yashil makon» (“Зеленое пространство”).
? В рамках этого проекта самоотверженной студенческой молодежью проводятся работы по озеленению и озеленению, и в основном он предусматривает высадку 4000 различных саженцев. Общенациональный проект » Yashil makon » имеет огромное значение для нашей жизни, что обеспечивет чистоту окружающей среды крепкого здоровья. Давайте все внесем свой вклад в превращение нашей Родины в зеленое пространство и будем активно участвовать в благоустройстве нашей Родины!