“Yashil makon” -bu butun mamlakat bo’ylab obodonlashtirish ishlari olib boriladigan milliy loyihadir.
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida hududlarda ko‘chat ekish, ko‘kalamzorlashtirish va obodonlashtirishga doir tadbirlarda faol ishtirok etish nazarda tutilgan. Shu tadbir doirasida institutimizga O’zbekiston Ekologik partiyasi Qoraqalpog’iston Respublikasi partiya tashkiloti raisi А.Begimova tashhrif buyurishdi va talaba-yoshlar bilan uchrashib loyiha borasida tushintirish berib o’tdi.
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida ekiladigan daraxtlar zaminimizni yashillikka burkashi, chiroyiga chiroy qo’shishi bilan birga minglab kishilarning sog’lig’ini himoya qilishiga qaratilgan.
?“YASHIL MAKON” umummilliy loyihasi?
?O’lkamizda 20 -oktabr sanasidan 1-dekabr sanasi oraligida “Dolzarb 40 kunlik” avjida , ushbu loyiha asosida bugun 29-oktabr kuni Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiya instituti jamoasi, fidoyi talaba -yoshlari tomonidan poytaxtimizning hududi bo’ylab va institutimizning atroflarida “Yashil makon” umummilliy loyihasi amalga oshirilmoqda.
?Bu loyiha doirasida fidoyi talaba -yoshlar tomonidan obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari olib borilmoqda va unga asosan 4000 nihol ekilishi nazarda tutilgan. “Yashil makon” umummilliy loyihasi bizning va sizning xayotingiz uchun juda ham katta ahamiyatga ega bo’lib, atrof muhitimizning tozaligi, salomatligimizning mustahkam bo’lishiga zamin yaratib beradi. Jonajon Vatanimizni yashil makonga aylantirishga barchamiz o’z hissamizni qo’shaylik va Vatanimizni obodonlashtirish ishlariga faol ishtirok etaylik!

Our institute has launched a nationwide project called “YASHIL MAKON”.
“Yashil makon” is a national project on landscape design, which is conducted throughout the country.
Under the national project “Yashil makon” provides for active participation in the activities of planting seedlings, landscaping and improvement of areas. Within the framework of this event, the head of the Executive Council of Karakalpak Republican Party Organization of the Ecological Party of Uzbekistan A. Begimova came to our institute. Begimova and met with students and gave explanations on the project.
The trees to be planted as part of the nationwide “green space” project are intended to beautify our land with greenery, add beauty and protect the health of thousands of people.
Nationwide project” YASHIL MAKON ” ?
From October 20 till December 1 within the framework of “40 days of current events” Karakalpak Institute of agriculture and agro technology and its students are implementing national project “Yashil makon” (“Green space”).
? Under this project, selfless students carry out landscaping and planting of 4,000 different seedlings. The nationwide project “Yashil makon” is of great importance to our lives, which provides a clean environment of good health. Let’s all contribute to turning our homeland into a green space and take an active part in making it beautiful!