Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti rektorati 2023-2024-o’quv yilida o’qishga kira olmay qolgan abiturientlar uchun imkoniyatlar eshigi ochilganini e’lon qiladi.
Ózbekiston Respublikasi ta’lim joylariga qabul qilish bo’yicha davlat komissiyasining 2023-yil 4-dekabrdagi 70-17-sonli bayonnomasiga muvofiq, Ózbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 19-avgustagi PQ-4421-sonli qarori ijrosi bo’yicha qishloq xo’jaligi vazirligining (07/34-04/1116-sonli, 23. 11. 2023 yil ) taklifidan kelib chiqib Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutiga o’qishga kirish uchun belgilangan qabul qilish chegarasidan kam ball to’plagan abiturientlarga barobarlangan to’lovli -kontrakt miqdorining ikki baravariga kamaytirishga ruxsat berildi.
Bunda institutta bor bakalavr ta’lim yo’nalishlari bo’yicha barobarlangan to’lovli -kontrakt miqdorlari Ózbekiston Respublikasi maorif joylariga qabul qilish bo’yicha davlat komissiyasining 2023-yil 4-sentyabrdagi 45-8-sonli bayonnomasi qarorining 2-qo’shimchasi bilan tasdiqlangan barobarlangan to’lovli -kontrakt miqdorining minimal miqdorlari bo’yicha to’lanadi.

Rectorate of Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnology informs that the doors of opportunities are open for applicants who failed to enroll in 2023-2024 academic year.
In accordance with the protocol of the State Commission on admission to educational institutions of the Republic of Uzbekistan № 70-17 dated December 4, 2023 in pursuance of the Presidential Decree № PQ- № 4421 dated August 19, 2019, Agriculture On the basis of the proposal of the Ministry (№ 07/34-04/1116 dated 23.11.2023) provided a group of applicants who scored less than the established admission threshold for admission to the Institute. agriculture and agro-technology Karakalpakstan Catch – allowed to reduce the amount to twice the amount of the contract.
In this case, the amount of paid-contract contracts for training on undergraduate courses at the Institute is equal to 2 appendix of the decision of the State Commission on admission to educational places of the Republic of Uzbekistan № 45-8 of September 4. The double payment is approved – it is paid according to the minimum amounts of the contract sum.