Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti rektorati 2023-2024-o’quv yilida o’qishga kira olmay qolgan abiturientlar uchun imkoniyatlar eshigi ochilganini e’lon qiladi.
Ózbekiston Respublikasi ta’lim joylariga qabul qilish bo’yicha davlat komissiyasining 2023-yil 4-dekabrdagi 70-17-sonli bayonnomasiga muvofiq, Ózbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 19-avgustagi PQ-4421-sonli qarori ijrosi bo’yicha qishloq xo’jaligi vazirligining (07/34-04/1116-sonli, 23. 11. 2023 yil ) taklifidan kelib chiqib Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutiga o’qishga kirish uchun belgilangan qabul qilish chegarasidan kam ball to’plagan abiturientlarga barobarlangan to’lovli -kontrakt miqdorining ikki baravariga kamaytirishga ruxsat berildi.
Bunda institutta bor bakalavr ta’lim yo’nalishlari bo’yicha barobarlangan to’lovli -kontrakt miqdorlari Ózbekiston Respublikasi maorif joylariga qabul qilish bo’yicha davlat komissiyasining 2023-yil 4-sentyabrdagi 45-8-sonli bayonnomasi qarorining 2-qo’shimchasi bilan tasdiqlangan barobarlangan to’lovli -kontrakt miqdorining minimal miqdorlari bo’yicha to’lanadi.

Ректорат Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий сообщает, что для абитуриентов, не сумевших поступить в 2023-2024 учебном году, открыты двери возможностей.
В соответствии с протоколом Государственной комиссии по приему в образовательные учреждения Республики Узбекистан № 70-17 от 4 декабря 2023 года во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан № PQ-№ 4421 от 19 августа 2019 года, Сельскохозяйственный На основании предложения Министерства (№ 07/34-04/1116 от 23. 11.2023) предоставлена группа абитуриентов, набравших менее установленного проходного балла для поступления в Институт сельского хозяйства и агротехнологий Каракалпакстана — допускается снижение суммы до двукратного размера суммы контракта.
В этом случае сумма оплаченных договоров на обучение по программам бакалавриата в институте равна 2 приложениям к решению Государственной комиссии по приему на учебные места Республики Узбекистан № 45-8 от 4 сентября. Двойная оплата разрешена — она вносится в соответствии с минимальными размерами суммы договора.
За дополнительной информацией вы можете обратиться по телефонам: 61-2292692, 61-2292696, 61-2292523.