2024-2025 o‘quv yilida Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutidan Prezident stipendiyasi sohibasi Dlanova Gulziyba Gulimbet qizi «Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash va suv xo‘jaligi» fakulteti 4-bosqich Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash ta’lim yo‘nalishi talabasi.
Dlanova Gulziba institutga talaba bo‘lgan kunlaridan bilimga chanqoq, tirishqoqligi bilan tengdoshlari orasida ajralib turardi. U ilmiy-tadqiqot ishlarining samaradorligini oshirish maqsadida institutda, respublika va xalqaro konferensiyalarda ilmiy maqolalari bilan muntazam qatnashib kelmoqda.
———————————————————————————————————————————————————————-
Sevara Urazbaeva Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti talabasi.2024-2025-o‘quv yilida «To‘lepbergen Qayipbergenov» nomidagi davlat stipendiyasi sohibi bo‘lishga erishdi. Bugungi kunga qadar 10 dan ortiq ilmiy maqolalarini Respublika va xalqaro jurnallarda chop etib kelmoqda.
Stipendiatimizga kelgusi o‘qishlarida muvaffaqiyatlar tilab qolamiz.
Joldasbayeva Uljan Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti talabasi.2024-2025-o‘quv yilida «Beruniy» nomidagi davlat stipendiyasi sohibi bo‘lishga erishdi. Bugungi kunga qadar 15 dan ortiq ilmiy maqolalarini Respublika va xalqaro jurnallarda chop etib kelmoqda.
Jaqsimova Zuxra Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti talabasi.2024-2025-o‘quv yilida «Islom Karimov» nomidagi davlat stipendiyasi sohibi bo‘lishga erishdi. Bugungi kunga qadar 15 dan ortiq ilmiy maqolalarini Respublika va xalqaro jurnallarda chop etib kelmoqda.
Saypnazarova Qumar Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti talabasi.2024-2025-o‘quv yilida «Beruniy» nomidagi davlat stipendiyasi sohibi bo‘lishga erishdi. Bugungi kunga qadar 15 dan ortiq ilmiy maqolalarini Respublika va xalqaro jurnallarda chop etib kelmoqda.
Ishmurodova Aysafar Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti talabasi.2024-2025-o‘quv yilida «Ibroyim Yusupov» nomidagi davlat stipendiyasi sohibi bo‘lishga erishdi. Bugungi kunga qadar 15 dan ortiq ilmiy maqolalarini Respublika va xalqaro jurnallarda chop etib kelmoqda.

Дланова Гульзиба Гулимбет кизи, обладательница Президентской стипендии Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий в 2024-2025 учебном году, студентка 4-го курса факультета «Механизация сельского хозяйства и водного хозяйства» по направлению «Механизация сельского хозяйства.»
С тех пор, как Дланова Гульзиба стала студенткой института, она выделялась среди своих сверстников своей жаждой знаний и трудолюбием. В целях повышения эффективности научно-исследовательской работы он регулярно участвует в научно-исследовательских работах института, на республиканских и международных конференциях.
———————————————————————————————————————————————————————-
Севара Уразбаева, студентка Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, стала обладательницей государственной стипендии имени Толепбергена Каипбергенова в 2024-2025 учебном году. На сегодняшний день он публикует более 10 научных статей в республиканских и международных журналах.
Желаем нашему стипендиату успехов в дальнейшей учебе.
Улжан Жолдасбаева, студентка Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, стала обладательницей государственной стипендии имени Беруни в 2024-2025 учебном году. На сегодняшний день он публикует более 15 научных статей в республиканских и международных журналах.
Зухра Джаксимова, студентка Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, стала обладательницей государственной стипендии имени Ислама Каримова в 2024-2025 учебном году. На сегодняшний день он публикует более 15 научных статей в республиканских и международных журналах.
Сайпназарова Кумар, студентка Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, стала обладательницей государственной стипендии имени Беруни в 2024-2025 учебном году. На сегодняшний день он публикует более 15 научных
Айсафар Ишмурадова, студентка Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, стала обладательницей государственной стипендии имени Ибрагима Юсупова в 2024-2025 учебном году. На сегодняшний день он публикует более 15 научных статей в республиканских и международных журналах.