Hozirgi vaqtda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti rektori B.Jollibekov va Zooinjeneriya fakulteti dekani T.Naurizov bilan birga Estoniya tabiiy fanlar universitetiga xizmat safarida.
Dastlab Estoniya tabiiy fanlar universitetining rektori, professor U.Jaakma, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor, professor E.Reintam va O‘rmon xo‘jaligi va muhandislik institutining O‘quv ishlari bo‘yicha direktori Margus Arak kutib oldi.
Avvalo institutimizda mavjud bo‘lgan loyihalar doirasida amalga oshirilayotgan ishlar, ularning hozirgi kundagi borishi, institutimizning ilmiy faoliyati haqida ma’lumotlar berildi. Shundan so‘ng, Estoniya tabiiy fanlar universiteti rektori, professor U.Jaakma tomonidan ham ushbu universitetning bugungi kundagi imkoniyatlari taqdimot qilindi.

Currently, the rector of the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies, B. Zhollibekov, and the dean of the Faculty of Zooengineering, T. Naurizov, are on a business trip to the University of Natural Sciences of Estonia.
Initially, the Rector of the University of Natural Sciences of Estonia, Professor U. Jaakma, Vice-Rector for Academic Affairs, Professor E. Reintam, and the Director of Academic Affairs of the Institute of Forestry and Engineering, Margus Arak, met.
First of all, information was provided on the work being carried out within the framework of existing projects in our institute, their current progress, and the scientific activities of our institute. After that, the rector of the University of Natural Sciences of Estonia, Professor W. Jaakma, also presented the current capabilities of this university.
At the end of the meeting, he familiarized himself with the university’s classrooms and laboratories.