Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti tarafidan «Yashil makon» aksiyasi doirasida «Ziyolilar bog‘i» yaratildi
Bugun respublikamizdagi barcha oliy ta’lim muassasalarida keng ko‘lamda olib borilayotgan «Yashil makon» umummilliy aksiyasi doirasida Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutining Nukus tumani hududida joylashgan tajriba yer maydonida «Ziyolilar bog‘i» yaratildi.
Bu loyihada institutimizning professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok etib o‘z qo‘llari bilan kelajak avlod uchun bir bog‘ yaratish ustida bosh qo‘shdi.
Bunday aksiyalar tabiatimizni saqlashda va ekologik barqarorlikni ta’minlashda katta ahamiyatga ega bo‘lib, aksiya ishtirokchilarining tabiatga mehr-muhabbatini oshirdi.

The Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies has created a “Garden of Intellectuals” within the framework of the “Green Space” campaign.
Today, within the framework of the nationwide “Green Space” campaign, which is being held on a large scale in all higher educational institutions of the republic, a “Garden of Intellectuals” has been created on the experimental land plot of the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies, located in the Nukus district.
Professors, teachers, and students of our institute participated in this project and worked together to create a garden for future generations.
Such campaigns are of great importance in preserving our nature and ensuring environmental sustainability, increasing the participants’ love for nature.