Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti tarafidan «Yashil makon» aksiyasi doirasida «Ziyolilar bog‘i» yaratildi
Bugun respublikamizdagi barcha oliy ta’lim muassasalarida keng ko‘lamda olib borilayotgan «Yashil makon» umummilliy aksiyasi doirasida Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutining Nukus tumani hududida joylashgan tajriba yer maydonida «Ziyolilar bog‘i» yaratildi.
Bu loyihada institutimizning professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok etib o‘z qo‘llari bilan kelajak avlod uchun bir bog‘ yaratish ustida bosh qo‘shdi.
Bunday aksiyalar tabiatimizni saqlashda va ekologik barqarorlikni ta’minlashda katta ahamiyatga ega bo‘lib, aksiya ishtirokchilarining tabiatga mehr-muhabbatini oshirdi.

Каракалпакским институтом сельского хозяйства и агротехнологий в рамках акции «Яшил макон» создан «Парк интеллигенции»
Сегодня в рамках общенациональной акции «Зеленое пространство,» широко проводимой во всех высших учебных заведениях республики, на экспериментальном земельном участке, расположенном на территории Нукусского района Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий, создан «Парк интеллигенции.»
В этом проекте приняли участие профессора-преподаватели и студенты нашего института, которые своими руками объединили усилия по созданию сада для будущих поколений.
Подобные акции имеют большое значение в сохранении нашей природы и обеспечении экологической устойчивости, усилили любовь участников акции к природе.