Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Qoraqalpog‘iston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan tadbir o‘tkazildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi mamlakatimiz bo‘ylab barcha oliy o‘quv yurtlarida keng nishonlanmoqda. Shu asosda bugun 3-aprel kuni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Oliy Kengash qo‘mita raisi – Sdikov Islambek Muratbayevich, Qoraqalpog‘iston Respublikasi sudi sudyasi – Berdimuratova Zulfiya Joldasbayevna, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Adliya vaziri – Elmurat Ergashovich Tursunov, institutimiz professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirni institutimizning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori M.Davletmuratov ochib berdi va boshqarib bordi. Tadbirda so‘zga chiqqanlar mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yangilanishlar va yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida keng ma’lumotlar berdi. Mamlakatimiz taraqqiyotida Konstitutsiyaning asosiy prinsiplari, ya’ni qonun ustuvorligi, inson huquqlarining himoyasi, adolatni ta’minlash Konstitutsiyaning eng muhim roli ekanini alohida ta’kidladi.

The Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies held an event dedicated to the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Karakalpakstan
The 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Karakalpakstan is widely celebrated in all higher educational institutions of the country. On this basis, today, April 3, a solemn event dedicated to the 32nd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Karakalpakstan was held at the Karakalpakstan Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
The event was attended by the Chairman of the Committee of the Supreme Council – Sdikov Islambek Muratbayevich, Judge of the Court of the Republic of Karakalpakstan – Berdimuratova Zulfiya Zholdasbayevna, Minister of Justice of the Republic of Karakalpakstan – Elmurat Ergashovich Tursunov, professors, teachers and students of our institute.
The event was opened and chaired by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work of our institute, M. Davletmuratov. Speakers at the event provided extensive information about the reforms being implemented in our country, innovations, and opportunities created for young people. He emphasized that the fundamental principles of the Constitution, namely the rule of law, the protection of human rights, and ensuring justice, play a crucial role in the development of our country.
At the end of the event, participants received answers to their questions from industry representatives.