Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Qoraqalpog‘iston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan tadbir o‘tkazildi
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi mamlakatimiz bo‘ylab barcha oliy o‘quv yurtlarida keng nishonlanmoqda. Shu asosda bugun 3-aprel kuni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida Qoraqalpog‘iston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 32 yilligi munosabati bilan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Oliy Kengash qo‘mita raisi – Sdikov Islambek Muratbayevich, Qoraqalpog‘iston Respublikasi sudi sudyasi – Berdimuratova Zulfiya Joldasbayevna, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Adliya vaziri – Elmurat Ergashovich Tursunov, institutimiz professor-o‘qituvchilari va talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirni institutimizning yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori M.Davletmuratov ochib berdi va boshqarib bordi. Tadbirda so‘zga chiqqanlar mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, yangilanishlar va yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida keng ma’lumotlar berdi. Mamlakatimiz taraqqiyotida Konstitutsiyaning asosiy prinsiplari, ya’ni qonun ustuvorligi, inson huquqlarining himoyasi, adolatni ta’minlash Konstitutsiyaning eng muhim roli ekanini alohida ta’kidladi.

Каракалпакский институт сельского хозяйства и агротехнологий провел мероприятие по случаю 32-й годовщины принятия Конституции Республики Каракалпакстан
32-я годовщина принятия Конституции Республики Каракалпакстан широко отмечается во всех высших учебных заведениях страны. Сегодня, 3 апреля, в Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий состоялось торжественное мероприятие, посвященное 32-й годовщине принятия Конституции Республики Каракалпакстан.
В мероприятии приняли участие председатель комитета Верховного Совета — Сдиков Исламбек Муратбаевич, судья суда Республики Каракалпакстан — Бердимуратова Зульфия Жолдасбаевна, министр юстиции Республики Каракалпакстан — Элмурат Эргашович Турсунов, профессорско-преподавательский состав института и студенческая молодежь.
Мероприятие открыл и вел первый проректор института по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе М. Давлетмуратов. Выступившие на мероприятии предоставили подробную информацию о проводимых в нашей стране реформах, преобразованиях и возможностях, созданных для молодежи. Он особо подчеркнул, что основные принципы Конституции, а именно верховенство закона, защита прав человека и обеспечение справедливости, играют важнейшую роль в развитии нашей страны.