2025-yil 22-may kuni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha rektor maslahatchisi Z.Mambetniyazova va Agrotexnologiya va o‘rmonchilik fakulteti Xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi M.Karimullayeva bilan hamkorlikda Mo‘ynoq tumani 1,2-sonli va ixtisoslashtirilgan maktab bitiruvchilari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
2025-yil 23-may kuni, Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash va suv xo‘jaligi fakulteti xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi S.Orinbayeva va Zooinjeneriya fakulteti xotin-qizlar masalalari bo‘yicha dekan maslahatchisi T.Paxratdinova hamkorligida Amudaryo tumani Muhandislik-texnologiyalar texnikumi va ixtisoslashtirilgan maktabning bitiruvchi o‘quvchilari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvlarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025 yil 14 martdagi «Oila va xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida»gi PQ-103-sonli qarori ijrosi yuzasidan o‘quvchi yoshlarni kasbga yo‘naltirish bo‘yicha tushuntirishlar berildi.
Yordamga muhtoj oilalardagi xotin-qizlarga 2000 grant o‘rinlar uchun tavsiyanoma beriladi. Uchrashuvda institutimizda talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar, fakultetlarning ichki tuzilmalari, tarkibi, turlari, yutuqlari, talabalar turar joylari, yutuqqa erishgan talabalar, turli tanlovlar, stipendiya turlari va egalari, haqida videoroliklar ko‘rsatildi va ma’lumotlar berildi.

On May 22, 2025, a meeting was held with graduates of schools No. 1, 2 and specialized schools of the Muynak district together with the Rector’s Advisor for Work with Women of the Karakalpak Institute of Agriculture and Agricultural Technology Z. Mambetniyazova and the Dean’s Advisor for Work with Women of the Faculty of Agricultural Technology and Forestry M. Karimullaeva.
On May 23, 2025, a meeting was held with graduates of the Amudarya District Engineering and Technology College and a specialized school together with the Dean’s Advisor for Work with Women of the Faculty of Agricultural Mechanization and Water Management S. Orinbaeva and the Dean’s Advisor for Work with Women of the Faculty of Zooengineering T. Pakhratdinova.
At the meetings, explanations were given on the implementation of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan No. PP-103 “On measures to further improve the system of support for families and women” dated March 14, 2025 on the orientation of young students in the profession. Women from families in need of assistance will be given recommendations for 2,000 grant places. At the meeting, videos were shown and information was provided on the opportunities created for students at our institute, the internal structure, composition, types, achievements of faculties, student dormitory, successful students, various competitions, types and holders of scholarships.