Joriy yilning 28-29 may kunlari Andijon qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligi, Yevropa Ittifoqining Erasmus+ ofisi tomonidan «Oliy ta’lim muassasalarida xalqaro aloqalarni yanada rivojlantirish maqsadida treninglar va klaster uchrashuvi» tashkil etildi.
Tadbir davomida qishloq xo‘jaligi, suv resurslarini boshqarish va atrof-muhit yo‘nalishlarida amalga oshirilayotgan Erasmus+ dasturining ilg‘or loyihalari, muvaffaqiyatli amaliyotlari hamda ularning barqaror natijalari muhokama qilinmoqda.
Ushbu tadbirda institutimiz Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limi boshlig‘i D.Jumamuratov va tayanch doktoranti B.Abdikairovlar ishtirok etmoqda. Tadbirda B.Abdikairov institutimizda amalga oshirilgan BUzNET loyihasi bo‘yicha ma’lumot berib, o‘zining bayonoti bilan ishtirok etdi.

28-29 мая текущего года в Андижанском институте сельского хозяйства и агротехнологий Министерством сельского хозяйства Республики Узбекистан и офисом Erasmus+ Европейского Союза была организована «Тренинги и кластерная встреча в целях дальнейшего развития международных связей в высших учебных заведениях.»
В ходе мероприятия обсуждаются передовые проекты, успешные практики и устойчивые результаты программы Erasmus+, реализуемой в области сельского хозяйства, управления водными ресурсами и окружающей среды.
В данном мероприятии принимают участие начальник отдела контроля качества образования нашего института Д. Жумамуратов и базовый докторант Б. Абдикаиров. На мероприятии Б.Абдикаиров представил информацию о проекте BUzNET, реализованном в нашем институте, и выступил со своим заявлением.