Tanlov uch bosqichda bo‘lib:
– birinchi bosqichda talabgor mazkur havola orqali ariza to‘ldiradi *(talabgorlar Qishloq xo‘jaligi vazirligi tizimidagi oliy ta’lim muassasasi bitiruvchilari yoki bitiruvchi bosqich talaballari bo‘lishi zarur).
– ikkinchi bosqichda nizom talablariga javob bergan talabalar (ta’lim yo‘nalishiga qarab) bir ta’lim dasturi dekani tomonidan suhbat qilinadi va suhbat natijasiga ko‘ra universitetga qabul qilinadi.
– uchinchi bosqichda universitetga qabul qilingan nomzodlar vazirlik stipendiyasi uchun quyidagi hujjatlarni topshiradi:
a) amaldagi xorijga chiqish pasporti;
b) bakalavr diplomi *(agar talabgor so‘nggi bosqich talabasi bo‘lsa, bakalavr darajasini 2025-yil 31-iyulga qadar olishi to‘g‘risida ingliz tilida ma’lumotnoma);
d) Davlat imtihoni natijalari ko‘rsatilgan diplom ilovasi (yoki ma’lumotnoma – Reyting daftar tarjimasi) va baholash tizimi haqida ma’lumotnoma;
e) B2 darajadagi ingliz tili sertifikati (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) yoki to‘liq ingliz tilida o‘qitiladigan bakalavr dasturida qatnashganligini tasdiqlovchi hujjat;
f) ingliz tilida yozilgan ma’lumotnoma (CV);
g) Qiziqishlari haqida (Motivatsiya xati) insho;
h) O‘qishga qabul qilinganlik xati (acceptance letter – ikkinchi bosqichdan muvafaqqiyatli o‘tgan nomzodlarga beriladi).

The competition will be held in three stages:
– at the first stage, the applicant fills out an application through this link * (applicants must be graduates of a higher educational institution or graduating students of the Ministry of Agriculture system).
– in the second stage, students who meet the requirements of the charter (depending on the direction of study) are interviewed by the dean of an educational program and are admitted to the university based on the results of the interview.
– candidates admitted to the university at the third stage submit the following documents for the ministry’s scholarship:
a) valid passport for traveling abroad;
b) bachelor’s degree * (certificate in English on obtaining a bachelor’s degree by July 31, 2025, if the applicant is a student of the last year);
d) an appendix to the diploma indicating the results of the State Exam (or a certificate – translation of the rating book) and a certificate on the assessment system;
e) a B2 level English language certificate (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) or a document confirming participation in a bachelor’s program taught entirely in English;
f) a certificate (CV) in English;
d) An essay about their interests (Motivation letter);
h) Admission letter (acceptance letter – issued to candidates who have successfully passed the second stage).