Tanlov uch bosqichda bo‘lib:
– birinchi bosqichda talabgor mazkur havola orqali ariza to‘ldiradi *(talabgorlar Qishloq xo‘jaligi vazirligi tizimidagi oliy ta’lim muassasasi bitiruvchilari yoki bitiruvchi bosqich talaballari bo‘lishi zarur).
– ikkinchi bosqichda nizom talablariga javob bergan talabalar (ta’lim yo‘nalishiga qarab) bir ta’lim dasturi dekani tomonidan suhbat qilinadi va suhbat natijasiga ko‘ra universitetga qabul qilinadi.
– uchinchi bosqichda universitetga qabul qilingan nomzodlar vazirlik stipendiyasi uchun quyidagi hujjatlarni topshiradi:
a) amaldagi xorijga chiqish pasporti;
b) bakalavr diplomi *(agar talabgor so‘nggi bosqich talabasi bo‘lsa, bakalavr darajasini 2025-yil 31-iyulga qadar olishi to‘g‘risida ingliz tilida ma’lumotnoma);
d) Davlat imtihoni natijalari ko‘rsatilgan diplom ilovasi (yoki ma’lumotnoma – Reyting daftar tarjimasi) va baholash tizimi haqida ma’lumotnoma;
e) B2 darajadagi ingliz tili sertifikati (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) yoki to‘liq ingliz tilida o‘qitiladigan bakalavr dasturida qatnashganligini tasdiqlovchi hujjat;
f) ingliz tilida yozilgan ma’lumotnoma (CV);
g) Qiziqishlari haqida (Motivatsiya xati) insho;
h) O‘qishga qabul qilinganlik xati (acceptance letter – ikkinchi bosqichdan muvafaqqiyatli o‘tgan nomzodlarga beriladi).

Конкурс будет проходить в три этапа:
— на первом этапе претендент заполняет заявку по этой ссылке * (претенденты должны быть выпускниками высших учебных заведений системы Министерства сельского хозяйства или студентами выпускного этапа).
— на втором этапе студенты, отвечающие требованиям устава (в зависимости от направления образования), проходят собеседование с деканом одной образовательной программы и по результатам собеседования принимаются в университет.
— кандидаты, принятые в университет на третьем этапе, подают следующие документы на получение стипендии министерства:
а) действующий заграничный паспорт;
б) диплом бакалавра * (справка на английском языке о получении степени бакалавра до 31 июля 2025 года, если претендент является студентом последнего курса);
д) приложение к диплому (или справка — перевод Рейтинговой тетради) с указанием результатов Государственного экзамена и справка о системе оценки;
е) сертификат по английскому языку уровня B2 (IELTS, CAE, TOEFL, Pitman, ESD, Pearson) или документ, подтверждающий участие в программе бакалавриата с полным обучением на английском языке;
е) справка (CV) на английском языке;
г) Сочинение об интересах (Мотивационное письмо);
h) Письмо о зачислении (acceptance letter — выдается кандидатам, успешно прошедшим второй этап обучения).
️ Для получения дополнительных вопросов вы можете обратиться по электронной почте h.suyarova@agro.uz.