26 iyun kuni Toshkent davlat agrar universitetida 30 iyun – Yoshlar kuni munosabati bilan «Yoshlar oyligi» doirasida Qishloq xo‘jaligi vaziri Ibrohim Abdurahmonov va Yoshlar ishlari agentligi direktor o‘rinbosari Abdulaziz Mo‘minov vazirlik tizimidagi oliy o‘quv yurtlari va ilmiy-tadqiqot institutlarida faoliyat yuritayotgan 100 dan ortiq yosh izlanuvchi va tashabbuskor yoshlar bilan uchrashdi.
Ushbu uchrashuvga Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutidan 3-kurs tayanch doktorant Abdikairov Bekmurat, 1-kurs magistrantlari Joldasbayeva Hurliman va Uzakova Faridalar faol qatnashib qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

On June 26, at the Tashkent State Agrarian University, due to Youth Day on June 30 – within the framework of “Youth Month,” the Minister of Agriculture, Ibrokhim Abdurakhmonov, and the Deputy Director of the Youth Affairs Agency, Abdulaziz Mominov, met with more than 100 young researchers and enthusiasts working at higher educational institutions and research institutes of the Ministry’s system.
Bekmurat Abdikairov, a 3rd-year dPhD student, Hurliman Joldasbayeva and Farida Uzakova, 1st-year master’s students from the Institute of Agriculture and Agrotechnologies of Karakalpakstan actively participated in this meeting and were awarded with valuable gifts.