26 iyun kuni Toshkent davlat agrar universitetida 30 iyun – Yoshlar kuni munosabati bilan «Yoshlar oyligi» doirasida Qishloq xo‘jaligi vaziri Ibrohim Abdurahmonov va Yoshlar ishlari agentligi direktor o‘rinbosari Abdulaziz Mo‘minov vazirlik tizimidagi oliy o‘quv yurtlari va ilmiy-tadqiqot institutlarida faoliyat yuritayotgan 100 dan ortiq yosh izlanuvchi va tashabbuskor yoshlar bilan uchrashdi.
Ushbu uchrashuvga Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutidan 3-kurs tayanch doktorant Abdikairov Bekmurat, 1-kurs magistrantlari Joldasbayeva Hurliman va Uzakova Faridalar faol qatnashib qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandi.

26 июня в Ташкентском государственном аграрном университете в рамках месячника молодежи, посвященного Дню молодежи, Министр сельского хозяйства Иброхим Абдурахмонов и заместитель директора Агентства по делам молодежи Абдулазиз Моминов встретились с более чем 100 молодыми исследователями и инициативными молодыми людьми, работающими в высших учебных заведениях и научно-исследовательских институтах системы министерства.
В мероприятии приняли активное участие докторант 3-го курса Института сельского хозяйства и агротехнологий Каракалпакстана Абдикаиров Бекмурат, магистранты 1-го курса Жолдасбаева Хурлиман и Узакова Фарида, которые были награждены ценными подарками.