2025-yil 20-avgust kuni Xalqaro ekspert Ansgar Cordier xizmat safari bilan Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutimizda bo‘ldi.
Uchrashuv davomida institutimizning bugungi kundagi imkoniyatlari, ilmiy-tadqiqot ishlari va amalga oshirilayotgan loyihalari hamda xalqaro aloqalarimiz haqida o‘zaro fikr almashildi.
Safardan ko‘zlangan asosiy maqsad oliy o‘quv yurtlaridagi loyihalarni o‘rganish orqali Germaniyaning GIZ xalqaro loyihasining Respublikamiz rivojlanish yo‘lidagi strategiyalarini belgilash va shu asosda yangi loyihalarni yo‘lga qo‘yishdan iborat.
Bu taklif institutimiz rahbarlari tomonidan ijobiy qabul qilindi va institutimiz bo‘ylab sayohat tashkil etildi.
Uchrashuv yakunida Ansgar Cordier institutimiz rektori B.Jollibekovga ajratilgan vaqt va mazmunli ma’lumotlar uchun minnatdorchilik bildirdi.

On August 20, 2025, international expert Ansgar Cordier visited our Karakalpakstan Institute of Agriculture and Agrotechnologies on a business trip.
During the meeting, an exchange of views took place on the current capabilities of our institute, research work and ongoing projects, as well as international relations.
The main purpose of the trip is to determine the development strategies of the international project GIZ of Germany for the development of our Republic by studying projects in higher educational institutions and launching new projects on this basis.
This proposal was positively received by the heads of our institute, and a tour of the institute was organized.
At the end of the meeting, Ansgar Cordier expressed gratitude to the rector of our institute, B. Zhollibekov, for the time and meaningful information.