Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti qabul komissiyasi tomonidan 2025/2026-o‘quv yili uchun texnikumlarni a’lo baholar bilan tamomlagan bitiruvchilarni institutimizning bakalavriat ta’lim yo‘nalishlariga o‘qishga qabul qilish maqsadida suhbat o‘tkazish boshlandi.
Suhbatdan o‘tkazish jadvaliga muvofiq, bugun, 21-avgust kuni, Axborot-resurs markazining majlislar zalida texnikum bitiruvchilarini bakalavriatning kunduzgi, kechki va masofaviy ta’lim yo‘nalishlariga suhbat orqali qabul jarayonlari bo‘lib o‘tmoqda. Unda tegishli muassasa va tashkilotlardan vakillar, qabul komissiyasi a’zolari, professor-o‘qituvchilar ishtirok etmoqda.
Suhbat jarayonida bitiruvchilarning tanlagan ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha tayyorgarlik darajasi, kasbiy bilim va ko‘nikmalari baholanmoqda. Har bir nomzod bilan alohida suhbatlashib, ularning bilim darajasi va tanlagan sohasiga bo‘lgan qiziqishi aniqlanmoqda.
Bu jarayon institutning ochiqlik-oshkoralik tamoyillari asosida tashkil etilgan bo‘lib, unda barcha nomzodlar uchun teng sharoitlar yaratilgan. Shu orqali texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan yoshlar o‘zlarining akademik yo‘lini oliy ta’limda davom ettirish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

The Admissions Committee of the Karakalpakstan Institute of Agriculture and Agrotechnologies has begun conducting an interview for the purpose of admitting graduates of technical schools with excellent grades to the bachelor’s degree programs of our institute for the 2025/2026 academic year.
According to the interview schedule, today, August 21, in the conference hall of the Information Resource Center, the admission of technical school graduates to full-time, evening, and distance learning programs is taking place. Representatives of relevant institutions and organizations, members of the admissions committee, and professors and teachers are participating in it.
During the interview, the level of training, professional knowledge, and skills of graduates in their chosen field of study are assessed. Individual interviews are conducted with each candidate to determine their level of knowledge and interest in their chosen field.
This process is organized on the basis of the principles of openness and transparency of the institute, in which equal conditions are created for all candidates. Thus, young people who have successfully graduated from technical schools will have the opportunity to continue their academic path in higher education.