Bugun, 4 sentyabr kuni Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida 2025-2026-o‘quv yilining ochilishiga bag‘ishlangan tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi sektor boshlig‘i G.Xalmuratova, Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirining iqtisodiyot va oziq-ovqat xavfsizligi bo‘yicha o‘rinbosari I.Qurbonov, nuroniy ustozlar, institut jamoasi, bu yilgi yangi o‘quv yilida o‘qishga tavsiya etilgan talaba-yoshlar va ularning ota-onalari, shuningdek, OAV xodimlari ishtirok etdi.
Bayram tadbirini institutning Yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat ishlari bo‘yicha birinchi prorektori M.Davletmuratov ochib berdi va Institutimiz rektori B.Jollibekovning bayram tabrigini o‘qib eshittirdi. Shundan so‘ng ishtirokchilarni mustaqilligimizning 34 yillik bayrami, shuningdek, yangi o‘quv yilining boshlanishi bilan tabrikladi.
Shu bilan bir qatorda nuroniy ustozlar so‘zga chiqib, barcha ishtirokchilarga o‘zlari bosib o‘tgan ilm yo‘lidagi mashaqqatlar hamda bugungi kunda yoshlarga qaratilayotgan alohida e’tibor va imtiyozlardan oqilona foydalanib yuqori natijalarga erishishlariga tilak bildirdi.
Shundan so‘ng yangi o‘quv yilida yuqori natijalar bilan talabalik baxtiga muyassar bo‘lgan yoshlarimizga ilm sandig‘ining kaliti va talabalik guvohnomalari topshirildi.

Сегодня, 4 сентября, в Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий состоялось торжественное мероприятие, посвященное открытию 2025-2026 учебного года.
В мероприятии приняли участие начальник сектора Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Каракалпакстан Г.Халмуратова, заместитель министра сельского хозяйства Республики Каракалпакстан по экономике и продовольственной безопасности И.Курбанов, уважаемые преподаватели, коллектив института, студенты и их родители, рекомендованные к обучению в новом учебном году, а также представители СМИ.
Праздничное мероприятие открыл первый проректор института по работе с молодежью, духовности и просветительству М. Давлетмуратов и зачитал праздничное поздравление ректора нашего института Б. Джоллибекова. Затем он поздравил участников с 34-й годовщиной нашей независимости, а также с началом нового учебного года.
Наряду с этим, выступили уважаемые наставники, которые пожелали всем участникам достичь высоких результатов, рационально используя трудности, которые они преодолели на своем пути к знаниям, а также особое внимание и льготы, предоставляемые сегодня молодежи.
После этого молодым людям, добившимся высоких результатов в качестве студентов в новом учебном году, были вручены ключи от сундука знаний и студенческие билеты.