Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida O‘zbek tiliga davlat tili maqomi berilgan kunning 36 yilligi munosabati bilan ma’naviy-ma’rifiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Tadbirda institut talaba-yoshlari, tyutorlar hamda “Gumanitar fanlar va tillar” kafedrasi o‘qituvchisi R. Ibragimova ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida R. Ibragimova so‘zga chiqib, o‘zbek tilining nufuzi va mavqeini yanada oshirish yo‘nalishida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ishlar haqida so‘z yuritdi. Shuningdek, u barcha ishtirokchilarni O‘zbek tili bayrami bilan samimiy tabrikladi.
Tadbir davomida institut talabalari o‘zbek tilini madh etuvchi she’rlar va bahru baytlarni ifodali o‘qib, milliy tilimizga bo‘lgan mehr va e’tiqorlarini namoyon etdilar.

В Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий состоялась духовно-просветительская встреча, посвященная 36-й годовщине придания узбекскому языку статуса государственного. В мероприятии приняли участие студенческая молодежь института, тьюторы и преподаватель кафедры «Гуманитарные науки и языки» Р. Ибрагимова.
В ходе встречи Р. Ибрагимова выступила с речью и рассказала о проводимой в нашей стране работе по дальнейшему повышению престижа и статуса узбекского языка. Он также сердечно поздравил всех участников с праздником узбекского языка.
В ходе мероприятия студенты института выразительно прочитали стихи и стихи, восхваляющие узбекский язык, продемонстрировав свою любовь и веру в наш национальный язык.