Avval xabar berganimizdek, Yaponiyaning “Green Leaf” kompaniyasi prezidenti Sawaura Shoji, kompaniya xodimi Sawaura Yukiko hamda JICA GROW loyihasi eksperti Yoshikawa Takumalar xizmat safari doirasida Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutiga tashrif buyurdilar.
Rahbariyat bilan bo‘lib o‘tgan davra suhbatidan so‘ng institut rektori B. Jollibekov boshchiligida “Green Leaf” kompaniyasi prezidenti Sawaura Shoji va institutni bitirgan hamda bitirish arafasida bo‘lgan talaba-yoshlar ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida kompaniya prezidenti Sawaura Shoji ishtirokchilarga o‘z kompaniyasi faoliyati haqida batafsil ma’lumot berib, yoshlarni Yaponiyada ishlash imkoniyatlari bilan tanishtirdi.
Mazkur taklif talaba-yoshlar tomonidan katta qiziqish bilan qabul qilindi. Ular suhbat davomida o‘zlarini qiziqtirgan savollarni berish imkoniyatiga ega bo‘lib, kompaniya rahbaridan batafsil javoblar olishdi.

As previously reported, Sawaura Shoji, President of the Japanese company “Green Leaf,” Sawaura Yukiko, a company employee, and Yoshikawa Takuma, a JICA GROW project expert, visited the Karakalpakstan Institute of Agriculture and Agrotechnologies as part of a business trip.
After the roundtable discussion with the management, a meeting was organized under the leadership of the rector of the institute, B. Zhollibekov, with the participation of the president of the “Green Leaf” company, Sawaura Shoji, and students who graduated from the institute and are on the verge of graduation.
During the meeting, the company’s president, Sawaura Shoji, informed the participants in detail about the activities of his company and acquainted the young people with the possibilities of working in Japan.
This proposal was received with great interest by the student youth. During the conversation, they had the opportunity to ask questions of interest and received detailed answers from the company head.