Hozirgi vaqtda forum o‘z ishini uch yo‘nalish – oliy ta’lim va fan, professional ta’lim va innovatsiyalar va texnologiyalar transferi bo‘yicha parallel seksiyalarda olib bormoqda.
Forumda Institut rektori Berdiyor Jo‘llibekov institut haqida va xorijiy universitet, xalqaro tashkilotlar bilan olib borilayotgan ilmiy loyihalar haqida ma’ruza qildi.
Kun davomida tomonlar o‘rtasida B2B formatida ikki tomonlama uchrashuvlar va muloqotlar o‘tkazildi hamda Sinszyan Qishloq xo‘jaligi universiteti bilan hamkorlik shartnomasini tuzish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

Currently, the forum is conducting its work in parallel sections in three areas – higher education and science, vocational education and the transfer of innovations and technologies.
At the forum, the rector of the Institute, Berdiyor Zhollibekov, spoke about the institute and scientific projects carried out with a foreign university and international organizations.
During the day, bilateral meetings and dialogues were held in the B2B format, and agreements were reached on concluding a cooperation agreement with Xinjiang Agricultural University.