Hozirgi vaqtda forum o‘z ishini uch yo‘nalish – oliy ta’lim va fan, professional ta’lim va innovatsiyalar va texnologiyalar transferi bo‘yicha parallel seksiyalarda olib bormoqda.
Forumda Institut rektori Berdiyor Jo‘llibekov institut haqida va xorijiy universitet, xalqaro tashkilotlar bilan olib borilayotgan ilmiy loyihalar haqida ma’ruza qildi.
Kun davomida tomonlar o‘rtasida B2B formatida ikki tomonlama uchrashuvlar va muloqotlar o‘tkazildi hamda Sinszyan Qishloq xo‘jaligi universiteti bilan hamkorlik shartnomasini tuzish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

В настоящее время форум ведет свою работу в параллельных секциях по трем направлениям — высшее образование и наука, профессиональное образование и трансфер инноваций и технологий.
На форуме ректор Института Бердиёр Джуллибеков выступил с докладом об институте и научных проектах, проводимых с зарубежным университетом и международными организациями.
В течение дня стороны провели двусторонние встречи и диалоги в формате B2B, а также достигли договоренностей о подписании соглашения о сотрудничестве с Синьцзянским сельскохозяйственным университетом.