Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida «Biznes g‘oyadan tayyor loyihagacha» mavzusida seminar-trening tashkil etildi.
Tadbir joriy yilning 28 mart kuni institut kutubxonasida bo‘lib o‘tdi. Unda institutning «Registrator ofis» boshlig‘i I.Sulaymonov, Yoshlar ittifoqi yetakchisi M.Mambetov, shuningdek, hamkor tashkilotlar – O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashining yoshlar masalalari bo‘yicha mutaxassisi K.Kudaybergenova va Nukus shahar Adliya bo‘limi Davlat xizmatlari markazi mutaxassisi F.Utegenova ishtirok etdi.
Seminar davomida bitiruvchi talabalar biznes g‘oyani yaratish, uni amaliy loyihaga aylantirish va moliyalashtirish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot oldi. Tadbirda 80 nafar bitiruvchi talaba-yoshlar faol ishtirok etdi.

A seminar-training on the topic “From a business idea to a finished project” was organized at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
The event took place on March 28 of this year in the institute’s library. It was attended by the head of the institute’s “Registrator Office” I.Sulaymonov, the leader of the Youth Union M.Mambetov, as well as partner organizations – specialist on youth issues of the Council of UzLiDeP of the Republic of Karakalpakstan K.Kudaybergenova and specialist of the Center for Public Services of the Department of Justice of the city of Nukus F.Utegenova.
During the seminar, graduating students received detailed information about the possibilities of creating a business idea, transforming it into a practical project, and financing it. 80 graduating students took an active part in the event.