Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida «Biznes g‘oyadan tayyor loyihagacha» mavzusida seminar-trening tashkil etildi.
Tadbir joriy yilning 28 mart kuni institut kutubxonasida bo‘lib o‘tdi. Unda institutning «Registrator ofis» boshlig‘i I.Sulaymonov, Yoshlar ittifoqi yetakchisi M.Mambetov, shuningdek, hamkor tashkilotlar – O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashining yoshlar masalalari bo‘yicha mutaxassisi K.Kudaybergenova va Nukus shahar Adliya bo‘limi Davlat xizmatlari markazi mutaxassisi F.Utegenova ishtirok etdi.
Seminar davomida bitiruvchi talabalar biznes g‘oyani yaratish, uni amaliy loyihaga aylantirish va moliyalashtirish imkoniyatlari haqida batafsil ma’lumot oldi. Tadbirda 80 nafar bitiruvchi talaba-yoshlar faol ishtirok etdi.

В Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий был организован семинар-тренинг на тему «От бизнес-идеи к готовому проекту.»
Мероприятие состоялось 28 марта текущего года в библиотеке института. В нем приняли участие начальник «Регистраторского офиса» института И.Сулаймонов, лидер Союза молодежи М.Мамбетов, а также партнерские организации — специалист по вопросам молодежи Совета УзЛиДеП Республики Каракалпакстан К.Кудайбергенова и специалист Центра государственных услуг отдела юстиции города Нукуса Ф.Утегенова.
В ходе семинара выпускники получили подробную информацию о возможностях создания бизнес-идеи, превращения ее в практический проект и финансирования. В мероприятии приняли активное участие 80 выпускников.