Men Bo‘legenova Jadyra 2023-yili Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va Agrotexnologiyalar institutiga talabalikka tavsiya etildim. Hozir men Zooinjeneriya fakulteti Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi bo‘laman.
2025-yil 1-dekabr kuni institutimizda ekologiya sohasi bo‘yicha o‘tkazilgan tanlovda «Eng faol ekovolontyor» nominatsiyasi g‘olibi bo‘ldim va 500.000 so‘m vaucher yutib oldim.
Men shu vaqtgacha institutimizda bo‘lib o‘tayotgan jamoat ishlariga, konferensiyalarga va tanlovlarga qatnashib kelmoqdaman. 2025-yil 23-dekabr kuni Texnoparkda bo‘lib o‘tgan Innox-7 inkubatsiya guruhini yakunladik va Demo dayda ishtirok etib o‘zimizning startaplarimizni pitch qilib berdik. 2025-yili Institutimizda bo‘lib o‘tgan «Qishloq xo‘jaligining dolzarb masalalari va innovatsion yechimlari» mavzusida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada o‘zimning maqolam bilan qatnashib «Yilning eng yaxshi ma’ruzachisi» nominatsiyasi bilan taqdirlandim. 2026-yil 2-fevral kuni Texnoparkda «O‘ZLIDEP» partiyasi bilan hamkorlikda «Kreativ tadbirkor yoshlar» tanlovida o‘zimning «Eco pufik» startap bilan qatnashib deputatlardan taklif fikrlarini eshitdik.
2026-yil 19-mart kuni «IT-PARK»dagi 1 oylik «Akseleratsiya»da qatnashib Demodayda o‘zimizning startup bilan qatnashdik va pitch qilib berdik.
2026-yil Institutimizda bo‘lgan «Eng yaxshi kreativ g‘oya» tanlovida ishtirok etdim.
Undan tashqari o‘z ustimizda ishlab «Mutolaa» va «Qizlar akademiyasi»dagi kurslarni o‘qib sertifikatlarga ega bo‘ldim. Onlayn tanlovlarda qatnashib sertifikatlarga ega bo‘ldim.

Я, Булегенова Жадыра, в 2023 году была рекомендована в студенты Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий. Сейчас я студент 3-го курса факультета зооинженерии по направлению «Экология и охрана окружающей среды».
1 декабря 2025 года на конкурсе в сфере экологии, проведенном в нашем институте, я стал победителем в номинации «Самый активный эковолонтер» и выиграл ваучер на 500 000 сумов.
Я до сих пор участвую в общественных мероприятиях, конференциях и конкурсах, проводимых в нашем институте. 23 декабря 2025 года мы завершили инкубационную группу Innox-7, прошедшую в Технопарке, и приняли участие в Demo Day, представив свои стартапы. В 2025 году я принял участие в международной научно-практической конференции «Актуальные вопросы сельского хозяйства и инновационные решения», состоявшейся в нашем институте, и был награжден в номинации «Лучший докладчик года» за свою статью. 2 февраля 2026 года в Технопарке совместно с партией «O’ZLIDEP» мы приняли участие в конкурсе «Креативная предпринимательская молодежь» со своим стартапом «Eco pufik» и выслушали предложения депутатов.
19 марта 2026 года мы приняли участие в месячной «Акселерации» в IT-PARK, представили свой стартап на DemoDay и представили его.
В 2026 году я принял участие в конкурсе «Лучшая креативная идея», проходившем в нашем институте.
Кроме того, работая над собой, я получила сертификаты, пройдя курсы «Читание» и «Академия девочек». Я участвовал в онлайн-конкурсах и получил сертификаты.