Men Seytniyazova Guljaxon Asqarboyevna 2023-yili Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va Agrotexnologiyalar institutiga talabalikka tavsiya etildim. Hozir men Zooinjeneriya fakulteti Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi bo‘laman.
Men o‘qish davomida ilmiy ishlar va tezislar yozib bordim va bir qator sertifikatlar olishga muvaffaq bo‘ldim.
2023-yilda Volontyorlik sohasida jamiyatimiz uchun foydali ishlar qilganim uchun Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti tomonidan MINNATDORCHILIK bilan taqdirlandim.
04.2024 yilda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutining «Ekologik bilimlar» kuniga bag‘ishlangan «YOSH EKOLOG» sertifikati bilan taqdirlandim.
2025-yilda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Zooinjeneriya fakultetida o‘tkazilgan «Eng faol ekovolontyor» nominatsiyasi bo‘yicha I DARAJALI DIPLOM bilan taqdirlandim.
2025 yil 28 noyabrda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida bo‘lib o‘tgan «Qishloq xo‘jaligidagi dolzarb muammolar va innovatsion yechimlar» mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada faol ishtirok etdim. Ishtirokchining qimmatli fikrlari, yondashuvi va qishloq xo‘jaligi fanlarini rivojlantirishga qo‘shgan salmoqli hissasi uchun sertifikat bilan taqdirlandim.
2025-yilda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Zooinjeneriya fakultetida o‘tkazilgan «Yashil olam bilan do‘stlashamiz» nomli «ZAKOVAT» intellektual o‘yinida II DARAJALI DIPLOM bilan taqdirlandim.
Shu 2026-yilning 14-may kuni Nukus davlat texnika universitetida oliy o‘quv yurtlarining talaba-yoshlari orasida «Eng yaxshi ekolog» fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi va 3-o‘rin bilan taqdirlandim.
Yana qo‘shimcha «UZLIDEP» va «EKOLOGIYA» partiyalariga a’zo bo‘ldim.
G.A. Seytniyazova talabalar orasida o‘zining ilmga bo‘lgan ishtiyoqi, tirishqoqligi, tashabbuskorligi, iste’dodi, jamoat ishlarida va xotin-qizlar orasida ma’naviy-ruhiy ishlarda faolligi bilan ajralib turadi.
Seytniyazova Guljahon Asqarboy qizi qisqa davr ichida ushbu sohada ilmiy izlanishlar olib borib, katta tajriba orttirdi, hozirgi kunda iste’dodli va kelajagi porloq yoshlardan biri hisoblanadi. U bir qator Respublika, xalqaro ilmiy va yosh olimlarning ilmiy anjumanlarida o‘zining ma’ruzalari bilan muntazam ravishda ishtirok etib kelmoqda.

Я, Сейтниязова Гулжахон Аскарбоевна, в 2023 году была рекомендована в студенты Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий. Сейчас я студент 3-го курса факультета зооинженерии по направлению «Экология и охрана окружающей среды.»
Во время учебы я писал научные работы и тезисы, и мне удалось получить ряд сертификатов.
В 2023 году за полезную работу для нашего общества в сфере волонтерства я был награжден БЛАГОДАРНОСТЬЮ от Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий.
04.2024 г. Я был награжден сертификатом «ЁШ ЭКОЛОГ» Института сельского хозяйства и агротехнологий Каракалпакстана, посвященным Дню экологических знаний.
В 2025 году я был награжден ДИПЛОМОМ I СТЕПЕНИ в номинации «Самый активный эковолонтер,» проведенной на факультете зооинженерии Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий.
28 ноября 2025 года я принял активное участие в международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы и инновационные решения в сельском хозяйстве,» прошедшей в Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий. За ценные мысли, подход и значительный вклад участника в развитие сельскохозяйственной науки я был награжден сертификатом.
В 2025 году я был награжден ДИПЛОМОМ II СТЕПЕНИ на интеллектуальной игре «ZAKOVAT» под названием «Подружимся с зеленым миром,» проведенной на факультете зооинженерии Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологий.
14 мая 2026 года в Нукусском государственном техническом университете прошла предметная олимпиада «Лучший эколог» среди студентов высших учебных заведений, и я занял 3-е место.
Я также вступил в дополнительные партии «UZLIDEP» и «ЭКОЛОГИЯ.»
Г.А. Сейтниязова выделяется среди студентов своей страстью к науке, усердием, инициативностью, талантом, активностью в общественной и духовно-просветительской работе среди женщин.
Сейтниязова Гулжахон Аскарбой кизи за короткий период времени провела научные исследования в этой области, накопила большой опыт и сегодня считается одной из талантливых и перспективных молодых людей. Он регулярно участвует со своими докладами на ряде республиканских, международных научных и научных конференциях молодых ученых.