Men Seytniyazova Guljaxon Asqarboyevna 2023-yili Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va Agrotexnologiyalar institutiga talabalikka tavsiya etildim. Hozir men Zooinjeneriya fakulteti Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish ta’lim yo‘nalishi 3-kurs talabasi bo‘laman.
Men o‘qish davomida ilmiy ishlar va tezislar yozib bordim va bir qator sertifikatlar olishga muvaffaq bo‘ldim.
2023-yilda Volontyorlik sohasida jamiyatimiz uchun foydali ishlar qilganim uchun Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti tomonidan MINNATDORCHILIK bilan taqdirlandim.
04.2024 yilda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutining «Ekologik bilimlar» kuniga bag‘ishlangan «YOSH EKOLOG» sertifikati bilan taqdirlandim.
2025-yilda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Zooinjeneriya fakultetida o‘tkazilgan «Eng faol ekovolontyor» nominatsiyasi bo‘yicha I DARAJALI DIPLOM bilan taqdirlandim.
2025 yil 28 noyabrda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar institutida bo‘lib o‘tgan «Qishloq xo‘jaligidagi dolzarb muammolar va innovatsion yechimlar» mavzusidagi xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada faol ishtirok etdim. Ishtirokchining qimmatli fikrlari, yondashuvi va qishloq xo‘jaligi fanlarini rivojlantirishga qo‘shgan salmoqli hissasi uchun sertifikat bilan taqdirlandim.
2025-yilda Qoraqalpog‘iston qishloq xo‘jaligi va agrotexnologiyalar instituti Zooinjeneriya fakultetida o‘tkazilgan «Yashil olam bilan do‘stlashamiz» nomli «ZAKOVAT» intellektual o‘yinida II DARAJALI DIPLOM bilan taqdirlandim.
Shu 2026-yilning 14-may kuni Nukus davlat texnika universitetida oliy o‘quv yurtlarining talaba-yoshlari orasida «Eng yaxshi ekolog» fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi va 3-o‘rin bilan taqdirlandim.
Yana qo‘shimcha «UZLIDEP» va «EKOLOGIYA» partiyalariga a’zo bo‘ldim.
G.A. Seytniyazova talabalar orasida o‘zining ilmga bo‘lgan ishtiyoqi, tirishqoqligi, tashabbuskorligi, iste’dodi, jamoat ishlarida va xotin-qizlar orasida ma’naviy-ruhiy ishlarda faolligi bilan ajralib turadi.
Seytniyazova Guljahon Asqarboy qizi qisqa davr ichida ushbu sohada ilmiy izlanishlar olib borib, katta tajriba orttirdi, hozirgi kunda iste’dodli va kelajagi porloq yoshlardan biri hisoblanadi. U bir qator Respublika, xalqaro ilmiy va yosh olimlarning ilmiy anjumanlarida o‘zining ma’ruzalari bilan muntazam ravishda ishtirok etib kelmoqda.

I, Seytniyazova Gulzhakhon Askarboevna, was recommended for admission to the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies in 2023. Currently, I am a 3rd-year student in the field of ecology and environmental protection at the Faculty of Zooengineering.
During my studies, I wrote scientific papers and abstracts and managed to obtain a number of certificates.
In 2023, I was awarded a GRATITUDE by the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies for doing useful work for our society in the field of volunteering.
On April 4, 2024, I was awarded the “YOUNG ECOLOG” certificate from the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies, dedicated to the Day of Environmental Knowledge.
In 2025, I was awarded a 1ST DEGREE DIPLOMA in the “Most Active Eco-Volunteer” category held at the Faculty of Zooengineering of the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
On November 28, 2025, I actively participated in the international scientific-practical conference “Current Problems and Innovative Solutions in Agriculture,” held at the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies. I was awarded a certificate for the participant’s valuable ideas, approach, and significant contribution to the development of agricultural sciences.
In 2025, I was awarded a DIPLOMA OF THE II LEVEL at the “ZAKOVAT” intellectual game titled “Let’s Be Friends with the Green World,” held at the Faculty of          Zooengineering of the Karakalpak Institute of Agriculture and Agrotechnologies.
On May 14, 2026, the “Best Ecologist” subject Olympiad was held at Nukus State Technical University among university students, where I was awarded 3rd place.
Additionally, I joined the “UZLIDEP” and “EKOLOGIYA” parties.
Among the students, G.A. Seytniyazova is distinguished by her passion for science, diligence, initiative, talent, and activity in public and spiritual-spiritual work among women.
Seytniyazova Guljakhon Askarboy kizi conducted scientific research in this field in a short period, gained extensive experience, and is currently considered one of the most talented and promising young people. He regularly participates in a number of national and international scientific and scientific conferences of young scientists with his reports.