Kafedra mudiri: | Abdrimova Gulbahor Errimatovna |
«Ipakchilik» kafedrasi O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 19-avgustdagi “Toshkent davlat agrar universiteti faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari tug’risida” gi PQ-4421-sonli qarori, Qishloq xӯjaligi vazirligining 2019-yil 26-avgustdagi “Toshkent davlat agrar universiteti va uning filiallari strukturasini tasdiqlash tӯg’risida” gi 132-sonli va Toshkent davlat agrar universitetining 2019-yil 3-sentyabrdagi №1-9-6/726-sonli buyrug’ini amalga oshirishni taьminlash tӯg’risidagi qaroriga asoslanib, 03.09.2019 yildan boshlab kafedramiz «Baliqchilik va ipakchilik» kafedrasi etib tuzildi. Kafedra mudiri lavozimida qishloq xӯjalik fanlari falsafa doktori (PhD) , Abdrimova Gulbaxor Erimmatovna ishlab kelmoqda.
Kafedrada Toshkentdagi İpakchilik ilmiy-tadqiqot instituti va Baliqchilik ilmiy-tadqiqot instituti, “Qoraqalpoq baliq sanoat ” birlashmasi, “Nukus Agro Fish ” MChJ, Qoraqalpog’iston Respublikasi “Agro pilla” MChJ, “Jalol Qora Nukus” MChJ, “Oltin baliq” MChJ bilan hamkorlik ishlari yo’lga qo’yilgan

gulbaxor.abdrimova@mail.ru |
Кафедра «Шелководство» Указ Президента Республики Узбекистан № ПП-4421 от 19 августа 2019 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности Ташкентского государственного аграрного университета» Министерства сельского хозяйства от 26 августа 2019 года Согласно постановлению № 132 от 3 сентября 2019 года «Об утверждении структуры филиала и его филиалов» от 3 сентября 2019 года Ташкентского государственного аграрного университета №9-9 / 726. Был организован отдел «Рыбоводство и шелководство».Заведующий кафедрой — доктор философских наук, Абдримова Гульбахор Эримматовна.
Отдел сотрудничает с Научно-исследовательским институтом шелка в Ташкенте и Научно-исследовательским институтом рыбного хозяйства, Каракалпакской ассоциацией рыбной промышленности, ООО «Нукус Агро Фиш», Республикой Каракалпакстан, ООО «Агропилла», ООО «Джалал Кара Нукус», ООО «Золотая рыбка» работа была организована.