2020-йил якунига кўра Тошкент давлат аграр университети “THE Impact Rankings 2021” халқаро рейтингининг асосий ҳисобланган БМТнинг 17 та Барқарор Ривожланиш Мақсадлари (Sustainable Development Goals) йўналишларининг барчасида иштирок этди.
“THE Impact Rankings 2021” халқаро рейтингида дунёнинг 20 мингга яқин ОТМлари иштирок этди.
Жорий йилнинг 21 апрел куни эълон қилинган халқаро рейтинг натижаларига кўра Тошкент давлат аграр университети ўзининг 90 йиллик тарихида илк бор халқаро рейтингга қадам қўйиб, биринчи иштирокидаёқ “THE Impact Rankings 2021” халқаро рейтингининг топ-1000 талигидан ўрин эгаллади.

К концу 2020 года Ташкентский государственный аграрный университет участвовал во всех 17 направлениях
Целей устойчивого развития ООН, которые составляют основу международного рейтинга The Impact Rankings 2021.
Около 20 000 университетов по всему миру приняли участие в международном рейтинге THE Impact Rankings 2021.
По результатам международного рейтинга, опубликованного 21 апреля, Ташкентский государственный аграрный
университет впервые за свою 90-летнюю историю вошел в международный рейтинг и вошел в топ-1000 международного