Mamlakatimizning innovacion salohiyatini yanada rivojlantirishni maqsad qilgan, kreativ fikrlaydigan yoshlar, iste`dodli professor-o’qituvchilar, yosh olimlar va ilmiy tadqiqotchilar, pedagoglar va iqtisodiyot tarmoqlari mutaxassislari diqqatiga!
“El-yurt umidi” jamg’armasi ilg’or xorijiy davlatlar nufuzli universitetlari va ilmiy markazlarida bakalavriat, magistratura va doktoranturada ta`lim olish uchun 2022 yilgi 1-stipendiya tanlovini e`lon qiladi!
O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoev tomonidan 2022 yil mamlakatimizda «İnson qadrini ulug’lash va faol mahalla yili» deb e`lon qilindi.
Shuningdek, “Yangi O’zbekistonning 2022–2026 yillarga mo’ljallangan taraqqiyot strategiyasi” loyihasida “El-yurt umidi” jamg’armasi orqali erkin va ijodiy fikrlaydigan yoshlarni nufuzli xorijiy oliygohlarga o’qishga yuborish ko’lamini 2 baravarga oshirish taklifi ilgari surilmoqda.
Shu bois, “El-yurt umidi” jamg’armasi O’zbekiston Respublikasi uchun eng ustuvor sohalar, jumladan,
kosmik texnologiyalar, nanotexnologiyalar, IT va raqamlashtirish, sun`iy intellekt sohalari;
atom va quyosh energetikasi hamda energiyaning tiklanadigan manbalaridan foydalanishning boshqa innovacion yo’nalishlari;
sog’liqni saqlash, farmacevtika, telemedicina, virusologiya, mikrobiologiya, immunologiya sohalari;
elektroenergetika, neftь-gaz, neftь-kimyo, kimyo, metallurgiya sohasining ustuvor tarmoqlari;
mashinasozlik, avtomobilь, elektrotexnika, to’qimachilik va mahsulotlarni standartlashtirish yo’nalishlari;
tabiiy resurslardan oqilona foydalanish, suv tejovchi texnologiyalarni keng joriy etish, bog’dorchilik, chorvachilik, parrandachilik kabi agrar sohaning muhim tarmoqlari uchun 420 o’ringa mo’ljallangan ochiq stipendiya tanlovlarini e`lon qiladi!
“El-yurt umidi” jamg’armasi 2022-2023 o’quv yili uchun eng nufuzli xorijiy davlatlarda:
bakalavriat ta`lim dasturi uchun 120 nafar,
magistratura ta`lim dasturi uchun 180 nafar,
doktorantura ta`lim dasturi uchun 120 nafar stipendiyalar ajratishini ma`lum qiladi.
Barcha ta`lim dasturlari bo’yicha nogironligi bo’lgan shaxslar uchun kamida 20 ta o’rin ajratilib, bunday yoshlarimizga alohida e`tibor qaratiladi.
Agar siz yuqori intellektual salohiyatga ega, zamonaviy va kreativ fikrlaydigan, mamlakat iqtisodiyoti va ilm-faniga innovacion g’oyalar va texnologiyalar olib kirish hamda uni raqamli asosda qayta shakllantirish asnosida rivojlantirishni o’z oldingizga maqsad qilib qo’ygan bo’lsangiz – bu imkoniyat aynan siz uchun!
Nomzodlarning hujjatlari 2022 yil 10 yanvardan – 10 fevralga qadar, respublikaning barcha hududlari vakillari uchun yagona tartib va teng imkoniyat asosida, onlayn rejimda va elektron tarzda qabul qilinadi.
Saralash bosqichlari 2022 yil 10 fevraldan – 10 martga qadar davom etadi.
Saralash tanloviga oid barcha ma`lumotlar “El-yurt umidi” jamg’armasining www.eyuf.uz sayti orqali batafsil e`lon qilib boriladi.
Nomzodlar uchun barcha zarur ma`lumotlar jamg’armaning Onlayn hujjat topshirish platformasida batafsil yoritib berilgan: http://admission.eyuf.uz/
Bugungi kunda 300 nafarga yaqin stipendiatlarimiz AQSh, Buyuk Britaniya, Germaniya, Franciya, Kanada, Yaponiya, İspaniya, Janubiy Koreya va boshqa rivojlangan mamlakatlarning eng nufuzli ta`lim va tadqiqot, innovaciya va amaliyot maskanlarida ta`lim olmoqdalar. Siz ham shunday imkoniyatini qo’ldan boy bermang!!!

Вниманию творчески мыслящих молодых людей, талантливых профессоров, молодых ученых и исследователей, педагогов, а также экспертов в области экономики, стремящихся к дальнейшему развитию инновационного потенциала нашей страны!
Фонд “Эл-Юрт Умиди” объявляет Первый конкурс на получение стипендий 2022 года для обучения в бакалавриате, магистратуре и докторантуре в престижных университетах и исследовательских центрах развитых стран!
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев объявил 2022 год в нашей стране “Годом обеспечения интересов человека и развития махалли”.
Кроме того, согласно проекту «Стратегия развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы» предлагается вдвое увеличить количество творческой молодежи, направляемой на обучение в престижные зарубежные вузы через фонд “Эл-Юрт Умиди”.
Поэтому Фонд “Эл-Юрт Умиди” определил наиболее приоритетные направления для будущего Республики Узбекистан и объявляет открытые конкурсы стипендии на 420 мест по следующим направлениям:
Космические технологии, нанотехнологии, цифровые и информационные технологии, искусственный интеллект;
Атомная и солнечная энергия, а также использование возобновляемых источников энергии в других инновационных областях
Здоровье, фармацевтика, телемедицина, вирусология, микробиология, иммунология;
Приоритетные отрасли электроэнергетика, нефть и газ, нефтехимия, химия, металлургия;
Стандартизация машиностроения, автомобилестроение, электротехника, текстильная промышленность и стандартизация продукции;
Рациональное использование природных ресурсов, внедрение водосберегающих технологий, важные отрасли аграрного сектора, такие как садоводство, животноводство, птицеводство.
Фонд “Эл-Юрт Умиди” объявляет стипендии на 120 мест для обучения в бакалавриате, 180 мест для обучения в магистратуре и 120 мест для докторантуры на 2022-2023 учебный год в самых престижных университетах и исследовательских центрах развитых стран.
По всем образовательным программам для людей с ограниченными возможностями будет выделено не менее 20 мест, и таким молодым людям будет уделено особое внимание.
Если у вас высокий интеллектуальный потенциал, современное и творческое мышление, вы стремитесь внести свой вклад своими инновационные идеями и технологиями в экономику и науку страны и развивать их посредством цифровой трансформации — эта возможность для вас!
Документы от кандидатов будут приниматься с 10 января по 10 февраля 2022 года в режиме онлайн, по единой системе и равным возможностям для представителей всех регионов страны.
Отбор продлится с 10 февраля по 10 марта 2022 года.
Вся информация об отборочных этапах соревнования будет подробно опубликована на сайте фонда “Эл-Юрт Умиди”: www.eyuf.uz.
Вся необходимая информация для кандидатов представлена на платформе онлайн-приложений Фонда: http://admission.eyuf.uz
На сегодняшний день около 300 наших стипендиатов обучаются в самых престижных образовательных и исследовательских, инновационных и практических учреждениях США, Великобритании, Германии, Франции, Канады, Японии, Испании, Южной Кореи и других развитых стран.