Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti «Zooinjeneriya» fakulteti, 3 bosqich Agrobiznes va investitsion faoliyat ta’lim sohasi talabasi Nuranov Ilham
Ma’lumot o’rnida atab o’tish kerak, Nuranov Ilham yaqinda bo’lib o’tgan Olimpiadalar dunyosi (Mir olimpiada) tomonidan tashkillashtirilgan Umum Rossiya olimpiadalar tanlovining Qishloq xo’jaligi iqtisodi fani bo’yicha xalqaro diplomga ega bo’ldi.
Beruniy nomidagi davlat stipendiya egasi
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti, «Zooinjeneriya» fakulteti, 4 bosqich Qorako’lchilik ta’lim sohasi talabasi Qutlımuratov Maman
Ma’lumot sifatida atab o’tish kerak, Qutlımuratov Maman, Respublika fan olimpiadasining 2 marotaba g’olibi va O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yillik ko’krak belgisi egasi.
To’lepbergen Qayıpbergenov nomidagi davlat stipendiya egasi
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti «Zooinjeneriya» fakultetining 3 bosqich Yilqichilik va tuyachilik ta’lim sohasi talabasi Turdımuratova Gulida
Ma’lumot o’rnida atab o’tish kerak, Turdımuratova Gulida “Qishloq xo’jaligi xodimlari” kuni munosabati bilan yaqinda Toshkent shahrida Qishloq xo’jaligi vazirligiga tegishli oliy ta’lim muassasalari talaba yoshlari o’rtasida bo’lib o’tgan sportning stol tennisi turidan 2 o’rin g’olibi bo’ldi.

Обладатель государственной стипендии имени Ислама Каримова
Студент 4 курса факультета специальности «Агробизнес и инвестиций» факультета Зооинженерия Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологии Нуранов Ильхам стал обладателем государственной стипендии имени Ислама Каримова.
Также Нуранов Ильхам получил международный диплом конкурса по экономике сельского хозяйства на Всероссийских олимпийских соревнованиях, организованных в 2022 году Олимпийским миром (Олимпиада «Мир»)
Обладатель государственной стипендии имени Беруни
Студент 4 курса специальности «Каракулеводство» факультета Зооинженерия Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологии Кутлимуратов Маман стал обладателем государственной стипендии имени Беруни.
Кутлимуратов Маман – двукратный победитель Республиканской научной олимпиады и обладатель нагрудного знака в честь 30-летия Независимости Республики Узбекистан
Обладатель государственной стипендии имени Тулепберген Каипбергенова
Cтудентка 3 курса специальности «Коневодство и верблюдоводство» факультета Зооинженерия Каракалпакского института сельского хозяйства и агротехнологии Турдымуратова Гулида стала обладателем государственной стипендии имени Тулепберген Кайыпбергенова.
Турдимуратова Гулида также заняла 2 место по настольному теннису среди студентов ВУЗов Министерства сельского хозяйства по случаю Дня «Работников сельского хозяйства»