Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti «Zooinjeneriya» fakulteti, 3 bosqich Agrobiznes va investitsion faoliyat ta’lim sohasi talabasi Nuranov Ilham
Ma’lumot o’rnida atab o’tish kerak, Nuranov Ilham yaqinda bo’lib o’tgan Olimpiadalar dunyosi (Mir olimpiada) tomonidan tashkillashtirilgan Umum Rossiya olimpiadalar tanlovining Qishloq xo’jaligi iqtisodi fani bo’yicha xalqaro diplomga ega bo’ldi.
Beruniy nomidagi davlat stipendiya egasi
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti, «Zooinjeneriya» fakulteti, 4 bosqich Qorako’lchilik ta’lim sohasi talabasi Qutlımuratov Maman
Ma’lumot sifatida atab o’tish kerak, Qutlımuratov Maman, Respublika fan olimpiadasining 2 marotaba g’olibi va O’zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 30 yillik ko’krak belgisi egasi.
To’lepbergen Qayıpbergenov nomidagi davlat stipendiya egasi
Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti «Zooinjeneriya» fakultetining 3 bosqich Yilqichilik va tuyachilik ta’lim sohasi talabasi Turdımuratova Gulida
Ma’lumot o’rnida atab o’tish kerak, Turdımuratova Gulida “Qishloq xo’jaligi xodimlari” kuni munosabati bilan yaqinda Toshkent shahrida Qishloq xo’jaligi vazirligiga tegishli oliy ta’lim muassasalari talaba yoshlari o’rtasida bo’lib o’tgan sportning stol tennisi turidan 2 o’rin g’olibi bo’ldi.

Holder of the state scholarship named after Islam Karimov
Nuranov Ilham, a fourth-year student of the faculty of “Agribusiness and Investment” of Karakalpak Institute of Agriculture and Agro-technology, won the state scholarship named after Islam Karimov.
Also Nuranov Ilham received the international diploma for the competition on Agricultural Economics at the All-Russian Olympic competition, organized in 2022 by the Olympic world (the Olympics “World”).
Winner of the state scholarship named after Beruni
Kutlimuratov Maman, a 4th year student of Karakalpak Institute of Agriculture and Agro-technology, specialty of “Sheep breeding”, has won the state scholarship named after Beruniy.
Kutlimuratov Maman is the winner of the Republican Scientific Olympiad and the owner of the badge in honor of the 30th anniversary of Independence of the Republic of Uzbekistan.
Winner of the state scholarship named after Tulepbergen Kaipbergenov
Gulida Turdimuratova from Karakalpak Institute of Agriculture and Agro-technology, 3rd year student of specialty “Horse and Camel breeding” has won the state scholarship named after Tulepbergen Kaipbergenov
Gulida Turdimuratova also won second place in table tennis among the students of the Ministry of Agriculture on the occasion of the Day of “Workers of Agriculture”  |