16 iyun 2022 yili Qoraqalpog’iston qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutinida Janubiy Koreyaning xalqaro birgalikda ishlashish agentligi KOICA tashkilotining O’zbekistondagi vakilatxonasi tomonidan «Bilim almashinuv» dasturi doirasida «Qishloq xo’jaligida qiymat zanjirini o’rnatish va fermer xo’jaliklarining daromadini oshirish» va «Qishloq xo’jaligi texnikasi va aqlli-fermerlik» mavzularida seminar o’tkazildi.
Seminarni institut rektorı E. Sh. To’reniyazov kirish so’zi bilan ochdi va KOICA xalqaro tashkiloti haqida seminar ishtrokchilariga tushincha berdi.
Tadbirda O’zbekstondagi KOICA tashkilotining direktori o’rinbosari Jong Wonjune, tashkilot koordinatorları D. Ganieva, D. Dadabaev va Kang Jimyung, Global yashil o’sish instituti vakillari sifatida A. Tilewmuratov, B. Aybergenov, Nora Heinonen ham boshqa mehmonlar qatnashdi.
Tadbir davomida so’zga chiqqan ma’ruzachilar qishloq xojaligi texnikasi, fermer xo’jaligi daromadi masalalari haqida keng turda ma’lumot berdi.

16 июня 2022 года в Каракалпакском институте сельского хозяйства и агротехнологий состоялся семинар совместно Южнокорейском агентстом международного сотрудничества KOICA в Узбекистане в рамках программы «Обмен знаниями»на темы «Создание цепочки добавленной стоимости в сельском хозяйстве и повышение доходов фермерских хозяйств» и «Сельскохозяйственная техника и умное хозяйство».
Ректор института Е.Ш. Турениязов отрыл семинар с вступительной речью и проинформировал участников семинара о международной организации KOICA.
В мероприятии приняли участие заместитель директора KOICA в Узбекистане Жанг Вонджун, координаторы организации Д. Ганиева, Д. Дадабаев и Канг Джимён, представители Глобального института зеленого роста А. Тилеумуратов, Б. Айбергенов, Нора Хейнонен и другие участники.
Спикеры на мероприятии дали широкий спектр информации о сельхозтехнике, доходах фермерских хозяйств и т.д.