«O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 31 yilligi» institutimizda keng nishonlamoqda
? Davlat ramzlari hamisha muqaddas va ulug‘ sanaladi. Chunki u xalqning o‘tmishi, buguni va kelajagini o‘zida mujassam etgan Vatanning yorqin timsolidir.
Bugun 17-noyabr kuni institutimizda “18-noyabr O‘zbekiston Respublikasi Davlat bayrog‘i qabul qilinganligining 31 yilligi hamda 16-noyabr Xalqaro bag’rikenglik kuni» munosabati bilan tadbir bo’lib o’tdi.Bunda «Gumanitar fanlar» kafedrasi katta o’qituvchisi Z. Mambetniyazova, Tariyx fanlari doktori ( PhD ) T. Ametov, yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi boshlig‘i M. Tlegenov qatnashdilar.
Tadbirda yurtboshimiz tomonlaridan olib borilayotgan oqilona siyosatning nechog’lik to’g’ri ekanligini aytib o’tildi.
Tadbir davomida talabalar ham o’zlarini qiziqtirgan yurtimizda diniy soha rivojida amalga oshirilayotgan ishlar haqida savollar bilan murojaat qilishib, ko’plab foydali ma’lumotlarga ega bo’lishdi.

“31st anniversary of the State Flag of the Republic of Uzbekistan” in our institute
State symbols are always considered sacred and majestic. Because it is a vivid symbol of the homeland, embodying the past, present and future of the nation.
November 17, in our institute was an event devoted to 18-November, 31st anniversary of the State Flag of the Republic of Uzbekistan and 16th International Day of Tolerance. in this event participated senior lecturer of the department “Humanities” Z. Mambetniyazova, doctor of historical sciences ( PhD) T. Ametov, the head of the department on work with youth, spirituality and enlightenment M. Tlegenov.
At the event it was noted how correct is the rational policy pursued by the head of state.
During the event, students asked questions about the work being done in the development of the religious sphere in the country and got a lot of useful information.