Xitoy universitetlari bilan hamkorlik programmasi
2023-yil 24-yanvar kuni Xitoy Xalq Respublikasidan kelgan mehmonlar doktor Chjou Xaychao Qizilmiya va boshqa dorivor o‘simliklarni ishlab chiqarish va qayta ishlash uyushmasi direktori M.Gaipov va “Lanextrakt” MChJ QK direktori M.Aburahimova institut faoliyati va talabalar bilan yaqindan tanishish maqsadida institutga tashrif buyurdi. Mehmonlar institut ma’muriyati tomonidan qabul qilindi va ular birgalikda Xenan qishloq xo‘jaligi universiteti bilan o‘zaro talaba va professor-o‘qituvchilar almashinuvi bo‘yicha hamkorlik istiqbollarini muhokama qildilar.
So‘ngra institut talabalari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi va ularda Xenan qishloq xo‘jaligi universitetida ta’limni davom ettirish imkoniyatlari va kelgusida hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi.

Exchange programmes with Chinese universities
On January 24, 2023, guests from the People’s Republic of China, Dr. Zhou Haichao, together with the director of the Association for the Production and Processing of Licorice and Other Medicinal Plants M. Gaipov and the director of JV Lanextrakt LLC M. Aburakhimova, visited the institute to get acquainted with the activities of the institute and students. The guests were received by the administration of the institute and together they discussed the prospects for cooperation with the Henan Agricultural University on the mutual exchange of students and professors.
Then a meeting was held with the students of the Institute, where they discussed the possibility of continuing education at the Henan Agricultural University and the prospects for cooperation in the future.